#23 Men's 1600 Meters (7th Grade Boys) Results
7SQ |
IESA Qual 7th |
5:16.24 |
7th Boys |
8SQ |
IESA Qual 8th |
5:02.24 |
8th Boys |
Finals
PL |
JD |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
HPL |
1 |
|
TSEU, Aidan |
Lindenhurst Millburn MS |
7SQ 5:05.82 |
10 |
2 (1) |
2 |
|
MILLER, Joseph |
Richmond Nippersink |
5:21.31 |
8 |
2 (2) |
3 |
|
BARONELLO, Lucas |
Antioch |
5:23.39 |
6 |
2 (3) |
4 |
|
SATO, Trey |
Round Lake Park |
5:23.87 |
4 |
2 (4) |
5 |
|
BERG, Bradley |
Ingleside Big Hollow |
5:25.71 |
2 |
2 (5) |
6 |
|
PADILLA, Ace |
Lake Villa Palombi |
5:30.11 |
1 |
2 (6) |
7 |
|
DAVIES, Owen |
Grayslake |
5:36.24 |
|
2 (7) |
8 |
|
RUNYARD, Matthew |
Lindenhurst Millburn MS |
5:42.61 |
|
1 (1) |
9 |
|
ROTUNDO, Nate |
McHenry MS |
5:43.43 |
|
2 (8) |
10 |
|
LINCK, Jake |
Antioch |
5:49.84 |
|
2 (9) |
11 |
|
ROSSINI, Ryan |
Lake Villa Palombi |
5:54.51 |
|
1 (2) |
12 |
|
TARR, Anthony |
Round Lake Park |
5:56.24 |
|
1 (3) |
13 |
|
SIKORA, Matt |
McHenry Parkland |
5:56.81 |
|
2 (10) |
14 |
|
PURGOL, Chris |
Round Lake Magee |
6:02.53 |
|
2 (11) |
15 |
|
SEMENTA, Anthony |
Round Lake MS |
6:03.25 |
|
1 (4) |
16 |
|
BAHNSEN, Noah |
McHenry MS |
6:12.78 |
|
1 (5) |
17 |
|
BENNETT, Matt |
Johnsburg JHS |
6:14.61 |
|
1 (6) |
18 |
|
CORTES, Oscar |
Round Lake MS |
6:18.73 |
|
1 (7) |
19 |
|
HERNANDEZ, Ruben |
Round Lake Magee |
6:24.25 |
|
1 (8) |
20 |
|
OEFFLING, Tommy |
Johnsburg JHS |
6:25.23 |
|
1 (9) |
21 |
|
CAMPBELL, Benjamin |
Richmond Nippersink |
6:30.06 |
|
1 (10) |
22 |
|
CLAUSSEN, Dylan |
Grayslake |
6:34.54 |
|
1 (11) |
23 |
|
STRUTZEL, Ethan |
Ingleside Gavin South |
7:18.17 |
|
1 (12) |
|
|
DEACON, Jacob |
Ingleside Big Hollow |
DNS |
|
|
Finals Section: 1
HPL |
JD |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
Note |
1 |
|
RUNYARD, Matthew |
Lindenhurst Millburn MS | 5:42.61 |
|
|
2 |
|
ROSSINI, Ryan |
Lake Villa Palombi | 5:54.51 |
|
|
3 |
|
TARR, Anthony |
Round Lake Park | 5:56.24 |
|
|
4 |
|
SEMENTA, Anthony |
Round Lake MS | 6:03.25 |
|
|
5 |
|
BAHNSEN, Noah |
McHenry MS | 6:12.78 |
|
|
6 |
|
BENNETT, Matt |
Johnsburg JHS | 6:14.61 |
|
|
7 |
|
CORTES, Oscar |
Round Lake MS | 6:18.73 |
|
|
8 |
|
HERNANDEZ, Ruben |
Round Lake Magee | 6:24.25 |
|
|
9 |
|
OEFFLING, Tommy |
Johnsburg JHS | 6:25.23 |
|
|
10 |
|
CAMPBELL, Benjamin |
Richmond Nippersink | 6:30.06 |
|
|
11 |
|
CLAUSSEN, Dylan |
Grayslake | 6:34.54 |
|
|
12 |
|
STRUTZEL, Ethan |
Ingleside Gavin South | 7:18.17 |
|
|
Finals Section: 2
HPL |
JD |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
Note |
1 |
|
TSEU, Aidan |
Lindenhurst Millburn MS | 7SQ 5:05.82 |
10 |
|
2 |
|
MILLER, Joseph |
Richmond Nippersink | 5:21.31 |
8 |
|
3 |
|
BARONELLO, Lucas |
Antioch | 5:23.39 |
6 |
|
4 |
|
SATO, Trey |
Round Lake Park | 5:23.87 |
4 |
|
5 |
|
BERG, Bradley |
Ingleside Big Hollow | 5:25.71 |
2 |
|
6 |
|
PADILLA, Ace |
Lake Villa Palombi | 5:30.11 |
1 |
|
7 |
|
DAVIES, Owen |
Grayslake | 5:36.24 |
|
|
8 |
|
ROTUNDO, Nate |
McHenry MS | 5:43.43 |
|
|
9 |
|
LINCK, Jake |
Antioch | 5:49.84 |
|
|
10 |
|
SIKORA, Matt |
McHenry Parkland | 5:56.81 |
|
|
11 |
|
PURGOL, Chris |
Round Lake Magee | 6:02.53 |
|
|
|
|
DEACON, Jacob |
Ingleside Big Hollow | DNS |
|
|