Bristol, VA

Sugar Hollow Park

3/13/2021

Race #1

Varisty Boys A

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1TAZEWELL251-3-4-7-10(11)1:38:22
2GATE CITY HIGH SCHOOL382-6-8-9-13(15)(17)1:44:53
3NORTHWOOD655-12-14-16-182:07:06

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1IAN RHUDYSO125TAZEWELL117:58.4
2WILL MILLERJR32GATE CITY HIGH SCHOOL218:29.5
3BRODY PATTERSON 9124TAZEWELL319:00.8
4NICK TAYLORSO127TAZEWELL419:15.2
5ETHAN GRABERJR86NORTHWOOD519:29.2
6ETHAN DINGUS 930GATE CITY HIGH SCHOOL619:59.5
7AMBROSE TYSON 9128TAZEWELL720:38.7
8SAMUEL CASTEEL 929GATE CITY HIGH SCHOOL820:55.5
9HUNTER BULLJR28GATE CITY HIGH SCHOOL920:56.6
10DYLAN BASSETTJR91PATRICK HENRY (G. SPRING)--21:24.3
11JACOB DOWELLSR122TAZEWELL1021:28.7
12JOSEPH WOODSJR130TAZEWELL1122:37.5
13DANIEL SYBERS 988NORTHWOOD1223:48.0
14NOAH SNAPPJR93PATRICK HENRY (G. SPRING)--24:13.0
15KAI WEI NIJR33GATE CITY HIGH SCHOOL1324:31.9
16DAKOTA TESTERMANJR89NORTHWOOD1425:56.3
17DOMINIC BENJAMINSO27GATE CITY HIGH SCHOOL1525:57.8
18TREVOR STEVENSONJR87NORTHWOOD1627:22.0
19MATTHEW HAMILTON 931GATE CITY HIGH SCHOOL1728:35.6
20JOSEPH WOLFE 994PATRICK HENRY (G. SPRING)--29:34.3
21ETHAN FRYESO85NORTHWOOD1830:30.7
JACKSON DUTYJR123TAZEWELL--DNF
COLE WITTJR129TAZEWELL--DNF

Race #2

Varsity Girls A

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1TAZEWELL241-3-5-7-8(10)2:08:15
2GATE CITY HIGH SCHOOL322-4-6-9-112:21:54

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1LAUREN KEENESO134TAZEWELL121:35.7
2SUZANNE MOORESR37GATE CITY HIGH SCHOOL223:17.3
3MARGARET ANNE RIDLEHUBERSR137TAZEWELL324:08.6
4JULIA BOCANEGRASR34GATE CITY HIGH SCHOOL424:37.2
5ZOE DAVENPORTSO96PATRICK HENRY (G. SPRING)--25:28.7
6KATIE DICK 997PATRICK HENRY (G. SPRING)--26:05.5
7JOSIE WHITTJR139TAZEWELL526:17.4
8EMILY THOMPSONSO39GATE CITY HIGH SCHOOL627:33.3
9LAYLA CECIL 9131TAZEWELL727:37.7
10ADYN DANIELSJR132TAZEWELL828:35.4
11CHEYENNE BOWEYSO35GATE CITY HIGH SCHOOL928:41.9
12SHIANNE WATERSSR138TAZEWELL1029:25.2
13HANNAH SYBERSSR90NORTHWOOD--31:39.3
14AMANDA HAYESJR36GATE CITY HIGH SCHOOL1137:44.1
TAYLOR RAYJR135TAZEWELL--DNF
PIPER PULLON 838GATE CITY HIGH SCHOOL--DNF
RILEY TROGDON 9100PATRICK HENRY (G. SPRING)--DNF
NATALIE ADAMS 995PATRICK HENRY (G. SPRING)--DNF
ASHLYN KETRONSO98PATRICK HENRY (G. SPRING)--DNF

Race #3

Junior Varsity A

Final Results

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1THOMAS RIDELHUBER 8126TAZEWELL--11:53.6
2HOLDEN BELCHER 892PATRICK HENRY (G. SPRING)--11:55.2
3ABIGAIL RHUDY 8136TAZEWELL--12:22.0
4JACKSON DAVIDSON 8121TAZEWELL--12:54.3
5PIPER PULLON 838GATE CITY HIGH SCHOOL--17:35.5
6CLAIRE LACHNIET 899PATRICK HENRY (G. SPRING)--18:43.3
7SYDNEY DEEL 8133TAZEWELL--18:47.6

Race #4

Varsity Boys B

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1WISE CENTRAL HIGH SCHOOL151-2-3-4-51:59:31

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1KALEB ELSWICKSO40GRUNDY--17:36.6
2LUCAS BLEVINSJR22CHILHOWIE--18:15.7
3TYLER STAPLETONSR166WISE CENTRAL HIGH SCHOOL120:16.4
4PAYTON DARNELL 9102RYE COVE--21:13.5
5LOGAN BARNETT 8101RYE COVE--21:54.9
6TANNER KISER 9163WISE CENTRAL HIGH SCHOOL222:24.2
7PARKER JACKSONJR42GRUNDY--22:52.5
8JESSE GREEAR 9161WISE CENTRAL HIGH SCHOOL322:57.7
9HARPER COLLIESO57HOLSTON--24:03.3
10CONNOR FINLEYSO58HOLSTON--25:29.8
11RANDY NORRISJR59HOLSTON--25:30.7
12ERIC GREENSO162WISE CENTRAL HIGH SCHOOL426:03.3
13MATTHEW STANLEY 960HOLSTON--27:26.4
14ETHAN STURGILL 9167WISE CENTRAL HIGH SCHOOL527:49.1
15GAGE SLOAN 9108RYE COVE--31:18.4
DYLAN STACYSO45GRUNDY--DNF
GABE JOINESSR23CHILHOWIE--DNF
CONNOR MURPHY 924CHILHOWIE--DNF
CARSON GRIFFEY 941GRUNDY--DNF
JUSTIN OWENSJR43GRUNDY--DNF
COLE RASNAKE 944GRUNDY--DNF
ANDREW SEXTON 9164WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF
MICHAEL TAYLORSR46GRUNDY--DNF
JACOB HURDSO104RYE COVE--DNF
BERNIE MANATUSO106RYE COVE--DNF
HUNTER AUSTINJR158WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF
LUKE COLLIE 9159WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF
MASON GILLENWATER 9160WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF

Race #5

Varsity GIrls B

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1WISE CENTRAL HIGH SCHOOL212-3-4-5-72:09:10
2GRUNDY341-6-8-9-10(11)2:31:15

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1JESSI LOONEYSO49GRUNDY122:00.8
2LYDIA SLEMPSO172WISE CENTRAL HIGH SCHOOL222:25.0
3ISABELLA STURGILLJR175WISE CENTRAL HIGH SCHOOL324:15.9
4MAGGIE MILHORNESO61HOLSTON--26:02.0
5ALISSA GREENSR169WISE CENTRAL HIGH SCHOOL426:41.2
6KALLY HUGHESSR170WISE CENTRAL HIGH SCHOOL526:43.4
7KAITLYNN RATLIFFSR54GRUNDY627:50.0
8KATELYN CHAPMAN 9111RYE COVE--28:00.5
9SOPHIA STALLARD 9174WISE CENTRAL HIGH SCHOOL729:04.0
10KRISTEN MEADOWSSR51GRUNDY831:35.6
11HARLEY MOSELYSO119RYE COVE--31:39.2
12AMELYA BOSTICSR47GRUNDY934:53.7
13EMILY O'QUINN 952GRUNDY1034:55.0
14MAKAYLA WRIGHTSR56GRUNDY1136:59.7
HEILEIGH VENCILLSO55GRUNDY--DNF
KAYMAN ATWELL 925CHILHOWIE--DNF
GWEN ROBBINSJR26CHILHOWIE--DNF
CAITLIN COLLEYSO48GRUNDY--DNF
MADISON LOONEY 950GRUNDY--DNF
ALEXSIS PORTERSO53GRUNDY--DNF
MARGARET ANNE RIDLEHUBERSR137TAZEWELL--DNF
ALLIE DARNELL 9112RYE COVE--DNF
EVA HERRON 9115RYE COVE--DNF
STRALLEY MCKINNEYSO118RYE COVE--DNF
TAYLOR ROBINSON 9120RYE COVE--DNF
ABBIE JORDAN 9171WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF
SARAH SLEMPSR173WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF

Race #6

Junior Varsity B

Final Results

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1LUKE COLLIE 9159WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--12:17.0
2PATTON SHORTT 8165WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--12:53.6
3ABBIE JORDAN 9171WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--14:54.3
4BRAYDON MCELYEA 8107RYE COVE--15:54.8
5ALEXA GOINS 8113RYE COVE--16:15.4
6MORGYN BLEDSOE 8110RYE COVE--19:16.3
7NAQUILA HARLESS 8114RYE COVE--19:26.1
KAYLEE LAMB 8116RYE COVE--DNF
LOGAN BARNETT 8101RYE COVE--DNF
ASHTON HITER 7103RYE COVE--DNF
MACIE CONWAY 8168WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--DNF
LANDON LAWSON 8105RYE COVE--DNF
SAVANNAH MCCOMAS 8117RYE COVE--DNF
CHARLIE WOODARD 8109RYE COVE--DNF

Race #7

Varsity Boys C

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1ABINGDON HIGH SCHOOL251-2-3-8-11(12)1:28:50
2UNION HIGH SCHOOL314-5-6-7-9(10)(13)1:34:23

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1ISAAC THIESSEN176ABINGDON HIGH SCHOOL115:45.9
2DYLAN PHILLIPSJR8ABINGDON HIGH SCHOOL216:12.6
3JACK BUNDYSO4ABINGDON HIGH SCHOOL317:18.0
4BENJAMIN HERSELJR143UNION HIGH SCHOOL418:06.4
5ASHER WHITTJR148UNION HIGH SCHOOL518:25.8
6DORIAN ALMER 9140UNION HIGH SCHOOL618:30.8
7MASON BRYINGTONJR142UNION HIGH SCHOOL719:03.6
8RIVES BOLTWOOD 93ABINGDON HIGH SCHOOL819:13.0
9NOAH JORDANJR144UNION HIGH SCHOOL920:16.4
10ISAIAH PENNINGTONJR146UNION HIGH SCHOOL1020:18.8
11BRAMLEY CHILDRESSSO5ABINGDON HIGH SCHOOL1120:20.7
12CLAYTON BALLSR1ABINGDON HIGH SCHOOL1221:00.6
13GAVIN BOLLINGSO141UNION HIGH SCHOOL1321:01.3
14JACOB ELY81LEE--22:25.4
15WILLIAM MONKJR66JOHN S. BATTLE--22:46.0
16ALEX JENKINSSR63JOHN S. BATTLE--23:15.4
17CALEB SISKSR69JOHN S. BATTLE--23:37.9
18LEVI PHIPPSJR67JOHN S. BATTLE--24:04.6
GREGORY POISSON 811ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
SAMUEL BEASEY 92ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
BRODY HILT 96ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
RYAN MARTINSR7ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
HENRY PILLION 89ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
TODD PILLION IISO10ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
DYLAN VANOVERSO147UNION HIGH SCHOOL--DNF
RICKY ROLEN 912ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
NOAH BERGER 862JOHN S. BATTLE--DNF
EARL LUNSFORDSO64JOHN S. BATTLE--DNF
DWAYNE MABRY II 865JOHN S. BATTLE--DNF
ZACKARY POE 868JOHN S. BATTLE--DNF
GRAHAM WILES 870JOHN S. BATTLE--DNF
ROBERT MALLESO145UNION HIGH SCHOOL--DNF

Race #8

Varsity Girls C

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1JOHN S. BATTLE242-3-5-6-8(9)(10)2:13:10
2UNION HIGH SCHOOL351-4-7-11-12(13)2:21:52

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1MAKALEIGH JESSEESO18ABINGDON HIGH SCHOOL--19:44.9
2KELLI GARRETTSO15ABINGDON HIGH SCHOOL--22:01.4
3DIAMOND HANSONSO152UNION HIGH SCHOOL124:43.8
4JETTIE SULLIVANSO20ABINGDON HIGH SCHOOL--25:12.7
5JULIA CROWDERJR72JOHN S. BATTLE225:37.7
6LILA GODFREYJR16ABINGDON HIGH SCHOOL--25:58.8
7JAYDEN SISKSO79JOHN S. BATTLE326:17.8
8HANNAH HOUSTONSR156UNION HIGH SCHOOL426:31.8
9CAITLIN LAMBERTSO76JOHN S. BATTLE526:41.4
10CLAUDIA BOOHERSO71JOHN S. BATTLE626:42.1
11AMELIA HAMILTON 9151UNION HIGH SCHOOL727:04.0
12SANDI JONES 975JOHN S. BATTLE827:50.8
13ANNA GARDNER 974JOHN S. BATTLE929:02.3
14KYLIE OWENSSO78JOHN S. BATTLE1029:22.5
15LAKEN HONEYCUTTJR154UNION HIGH SCHOOL1131:43.8
16KENDRA HORNERJR155UNION HIGH SCHOOL1231:47.9
17EMMA FOXSR149UNION HIGH SCHOOL1332:42.9
CECELIA JOHNSONSO19ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
KORI ANDIS 913ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
ALEAH DORN 814ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
JOSIE JACKSON 817ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
MADDISON MCELYEA83LEE--DNF
CARYS WEDDLE 921ABINGDON HIGH SCHOOL--DNF
CALLIE FELTY 873JOHN S. BATTLE--DNF
BAILEY OWENS 977JOHN S. BATTLE--DNF
ADDISON GILLIAMSO150UNION HIGH SCHOOL--DNF
EMMA HEMPHILLSO153UNION HIGH SCHOOL--DNF
MADISON WESTMORELAND 9157UNION HIGH SCHOOL--DNF

Race #9

Junior Varsity C

Final Results

Team Scoring Summary

Boys

Final StandingsScoreScoring OrderTotal
1ABINGDON HIGH SCHOOL151-2-3-4-5(6)1:06:54

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1GREGORY POISSON 811ABINGDON HIGH SCHOOL111:43.2
2SETH COWAN80LEE--12:20.7
3ALEAH DORN 814ABINGDON HIGH SCHOOL--12:31.1
4SAMUEL BEASEY 92ABINGDON HIGH SCHOOL213:15.6
5GRAHAM WILES 870JOHN S. BATTLE--13:31.3
6NOAH GIBSON177ABINGDON HIGH SCHOOL313:44.6
7RYAN MARTINSR7ABINGDON HIGH SCHOOL414:00.6
8HENRY PILLION 89ABINGDON HIGH SCHOOL514:09.3
9JOSIE JACKSON 817ABINGDON HIGH SCHOOL--14:25.2
10NOAH BERGER 862JOHN S. BATTLE--14:52.0
11MICAH WOLIVER84LEE--16:05.8
12RICKY ROLEN 912ABINGDON HIGH SCHOOL616:06.7
13DWAYNE MABRY II 865JOHN S. BATTLE--19:03.1
14BAILEY OWENS 977JOHN S. BATTLE--20:59.2
15MIA FRANKLIN82LEE--22:18.8