Bristol, VA

Sugar Hollow Park

John S Battle High School

10/30/2019

Meet Officials

Meet Director:

Whitney Ball

Meet Referee:

Timing:

Tim Johnson

Race #1

Varsity Girls

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreDivision
1ABINGDON HIGH SCHOOL35
2UNION HIGH SCHOOL47
3JOHN S. BATTLE76
4WISE CENTRAL HIGH SCHOOL91
5GATE CITY HIGH SCHOOL101

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1Makaleigh Jessee TM 9669ABINGDON HIGH SCHOOL119:20.8
2Cecelia Johnson TMFR670ABINGDON HIGH SCHOOL220:25.7
3Sydney Hall TMSR739UNION HIGH SCHOOL321:53.8
4Diamond Hanson TM 9740UNION HIGH SCHOOL422:29.0
5Jules Lemmon TMSR710JOHN S. BATTLE522:35.4
6Julia Bocanegra INDJR693GATE CITY HIGH SCHOOL622:37.4
7Lydia Slemp IND 9773WISE CENTRAL HIGH SCHOOL722:48.5
8Kelli Garrett TM 9667ABINGDON HIGH SCHOOL822:51.3
9Suzanne Moore INDJR696GATE CITY HIGH SCHOOL923:08.0
10Sagan Boyd IND 9728RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--23:17.5
11Chloe Turman TMSO674ABINGDON HIGH SCHOOL1023:20.0
12Makenna Poe TMSR713JOHN S. BATTLE1123:45.4
13Hannah Houston TMJR742UNION HIGH SCHOOL1223:53.0
14Kylie Bostic INDSO727RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--24:01.1
15Maggie Davidson TMJR736UNION HIGH SCHOOL1324:05.8
16Marwa Ahsan TM 9665ABINGDON HIGH SCHOOL1424:13.2
17Hannah Dorton TM 9737UNION HIGH SCHOOL1524:14.6
18Julia Crowder TMSO708JOHN S. BATTLE1624:15.6
19Isabella Sturgill INDSO776WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1724:15.7
20Alyssa Dupree TMSR738UNION HIGH SCHOOL1824:41.5
21Geanette Boggs IND 9767WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1924:43.0
22Ana Prado TMJR672ABINGDON HIGH SCHOOL2024:45.3
23Lauren Rasnick INDSR729RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--25:07.9
24Jayden Sisk TM 9714JOHN S. BATTLE2125:30.6
25Sarah Slemp INDJR774WISE CENTRAL HIGH SCHOOL2225:51.7
26Kylie Owens TM 9712JOHN S. BATTLE2326:03.1
27Claudia Booher TM 9706JOHN S. BATTLE2426:27.2
28Lila Godfrey TMSO668ABINGDON HIGH SCHOOL2526:56.4
29Kally Hughes INDJR770WISE CENTRAL HIGH SCHOOL2626:58.7
30Savannah WilliamsSR697GATE CITY HIGH SCHOOL2727:06.8
31Alissa GreenJR769WISE CENTRAL HIGH SCHOOL2827:26.0
32Julie DockerySR695GATE CITY HIGH SCHOOL2927:50.7
33Cheyenne Bowey 9694GATE CITY HIGH SCHOOL3028:25.8
34Emily BrockSR768WISE CENTRAL HIGH SCHOOL3129:47.6
35Laken Honeycutt TMSO741UNION HIGH SCHOOL3230:24.8
36Kinley Meade TMSR711JOHN S. BATTLE3330:38.8

Race #2

Varsity Boys

Final Results

Team Scoring Summary

Final StandingsScoreDivision
1UNION HIGH SCHOOL21
2ABINGDON HIGH SCHOOL47
3GATE CITY HIGH SCHOOL101
4JOHN S. BATTLE102*
5WISE CENTRAL HIGH SCHOOL102*
*Tiebreakers
John S. Battle722232426 2730
Wise Central High School12141628323435
 

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1Tanner CusanoJR753UNION HIGH SCHOOL116:14.7
2Nathaniel HerselSR756UNION HIGH SCHOOL216:33.1
3Isaac ThiessenSO692ABINGDON HIGH SCHOOL317:02.5
4Jacob MullinsSR759UNION HIGH SCHOOL417:22.2
5Caiden BarteeSO745UNION HIGH SCHOOL517:26.7
6Jack Bundy 9678ABINGDON HIGH SCHOOL617:34.7
7Andrew SmithSR720JOHN S. BATTLE717:36.3
8Connor McMullenJR687ABINGDON HIGH SCHOOL817:38.5
9Mason BryingtonSO749UNION HIGH SCHOOL917:46.2
10Asher WhittSO766UNION HIGH SCHOOL1017:47.5
11Benjamin HerselSO755UNION HIGH SCHOOL1118:01.6
12Tyler StapletonJR790WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1219:02.6
13Gabe BrownJR731RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--19:11.3
14Todd Pillion II 9689ABINGDON HIGH SCHOOL1319:22.6
15Hunter AustinSO779WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1419:25.3
16Kai Wei NiSO704GATE CITY HIGH SCHOOL1519:31.8
17Alex DotsonSO782WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1619:35.7
18Bramley Childress 9680ABINGDON HIGH SCHOOL1719:43.3
19Will MillerSO703GATE CITY HIGH SCHOOL1819:50.1
20Gabe HinkleSO702GATE CITY HIGH SCHOOL1919:51.3
21Hunter BullSO700GATE CITY HIGH SCHOOL2019:52.9
22Shay SullivanSR691ABINGDON HIGH SCHOOL2120:00.0
23Chancin PerrySO733RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--20:00.1
24Christopher LongSR715JOHN S. BATTLE2220:25.4
25Bryson SenterSR718JOHN S. BATTLE2320:45.6
26Jacob Ely 9726LEE--20:47.3
27William MonkSO717JOHN S. BATTLE2421:01.8
28Clayton BallJR675ABINGDON HIGH SCHOOL2521:26.0
29Simon WadeSR721JOHN S. BATTLE2621:26.5
30Orryn McGloneSR716JOHN S. BATTLE2721:40.0
31Braeden MullinsSO789WISE CENTRAL HIGH SCHOOL2821:43.8
32Justin ClarkSO701GATE CITY HIGH SCHOOL2922:17.4
33Matthew ElkinsSO725LEE--22:17.9
34Caleb SiskJR719JOHN S. BATTLE3022:26.5
35Landon BentonSO699GATE CITY HIGH SCHOOL3123:08.7
36Ethan SmithJR735RIDGEVIEW HIGH SCHOOL--24:13.3
37Daniel Carter 9780WISE CENTRAL HIGH SCHOOL3224:33.2
38Dominic Benjamin 9698GATE CITY HIGH SCHOOL3324:41.9
39Mason AndersonSO778WISE CENTRAL HIGH SCHOOL3424:45.8
40Eric Green 9785WISE CENTRAL HIGH SCHOOL3526:14.1

Race #3

Junior Varsity Men's

Final Results

Team Scoring Summary

Men's

Final StandingsScoreDivision
1UNION HIGH SCHOOL25
2ABINGDON HIGH SCHOOL50
3WISE CENTRAL HIGH SCHOOL55

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1David BoatrightSO747UNION HIGH SCHOOL118:43.8
2Isaiah PenningtonSO762UNION HIGH SCHOOL219:02.1
3Rives Boltwood 8677ABINGDON HIGH SCHOOL319:26.5
4Luke Collie 8781WISE CENTRAL HIGH SCHOOL419:35.5
5Isaac CrawfordJR752UNION HIGH SCHOOL519:39.8
6Tyler Kiser 8788WISE CENTRAL HIGH SCHOOL619:54.3
7Noah JordanSO757UNION HIGH SCHOOL719:57.1
8Brody Hilt 8683ABINGDON HIGH SCHOOL820:02.4
9Caleb Holley 9684ABINGDON HIGH SCHOOL920:55.6
10Gavin Bolling 9748UNION HIGH SCHOOL1020:57.0
11Chad Douglas 9754UNION HIGH SCHOOL1121:33.6
12Mason StanleyJR764UNION HIGH SCHOOL1221:40.6
13Jesse Greear 8784WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1321:48.8
14Dalton CaseySR679ABINGDON HIGH SCHOOL1422:06.4
15Taft Alridge 8724LEE--22:18.7
16Mason Gillenwater 8783WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1522:19.7
17Sean RothSR763UNION HIGH SCHOOL--22:26.7
18Noah Gibson 8682ABINGDON HIGH SCHOOL1622:34.8
19Zachary MullinsJR760UNION HIGH SCHOOL--23:24.5
20Ethan Sturgill 8791WISE CENTRAL HIGH SCHOOL1723:32.1
21Daniel BledsoeSO746UNION HIGH SCHOOL--23:40.0
22Ryan MartinJR686ABINGDON HIGH SCHOOL1824:10.3
23Jaxen PeakSO761UNION HIGH SCHOOL--26:19.0
24Dominick Edlund 8681ABINGDON HIGH SCHOOL1926:27.0
25Ricky Rolen 8690ABINGDON HIGH SCHOOL--27:34.0
26Tyler Kestner 9685ABINGDON HIGH SCHOOL--27:45.2
27Chase ClarkJR750UNION HIGH SCHOOL--28:49.8
28Connor Clendenon 9751UNION HIGH SCHOOL--29:26.1
29Tommy StarnesSO705GATE CITY HIGH SCHOOL--29:48.0
30Tanner Kiser 8787WISE CENTRAL HIGH SCHOOL2030:48.9

Race #3

Junior Varsity Women's

Final Results

Individual Results

AthleteYr.#TeamScoreTime
1Abbie Jordan 8771WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--22:30.5
2Sophia Stallard 8775WISE CENTRAL HIGH SCHOOL--23:04.8
3Maggie Smith 8673ABINGDON HIGH SCHOOL--24:06.2
4Madison McElyea 8722LEE--28:35.4
5Cristina MendezSO671ABINGDON HIGH SCHOOL--29:00.4
6Corey Newcomb 9743UNION HIGH SCHOOL--31:33.6
7Emile Schenck 9744UNION HIGH SCHOOL--31:34.3