Daniel Boone Middle School #2Gray, TN
4/12/2019

< Back

#4 Boys 100 Meters Results

Finals

PL Athlete Team Time Pts HPL
1 Jais Soto JONESBOROUGH MIDDLE SCHOOL 12.51 10 4 (1)
2 Devin Edwards GRAY MIDDLE SCHOOL 12.66 8 5 (1)
3 Tyler Alford BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL 12.87 6 5 (2)
4 Hayden Wesley GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL 13.09 5 5 (3)
5 Chapman Lewis SULPHUR SPRINGS MIDDLE SCHOOL 13.27 4 4 (2)
6 Alex Hughes GRAY MIDDLE SCHOOL 13.36 3 1 (1)
7 Isaiah Davis GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL 13.72 2 5 (4)
8 Conner Roberts SULPHUR SPRINGS MIDDLE SCHOOL 13.98 1 4 (3)
9 Evan Fugate JONESBOROUGH MIDDLE SCHOOL 14.27   3 (1)
10 Hunter Larmer ROGERSVILLE CITY SCHOOL 14.50   2 (1)
11 Anthony Brown GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL 14.75   4 (4)
12 Ethan Doherty TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO 14.88   2 (2)
13 Zach Routh BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL 14.99   2 (3)
14 Ashton Sheesley BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL 15.50   1 (2)
15 Rodrigo Ornelas FALL BRANCH MIDDLE SCHOOL 15.51   3 (2)
16 Connor Rowan RIDGEVIEW MIDDLE / ELEMENTARY SC 15.90   2 (4)
17 David Rasnick WEST VIEW MIDDLE SCHOOL (LIMESTO 16.18   2 (5)
18 Joseph Holt TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO 16.32   5 (5)
19 Gavin Doherty TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO 16.71   3 (3)
20 Will Nixon FALL BRANCH MIDDLE SCHOOL 17.01   1 (3)
21 Elijah Proffitt WEST VIEW MIDDLE SCHOOL (LIMESTO 18.06   1 (4)

Finals Section: 1

HPL Athlete Team Time Pts
1 Alex Hughes GRAY MIDDLE SCHOOL13.36 3
2 Ashton Sheesley BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL15.50  
3 Will Nixon FALL BRANCH MIDDLE SCHOOL17.01  
4 Elijah Proffitt WEST VIEW MIDDLE SCHOOL (LIMESTO18.06  


Finals Section: 2

HPL Athlete Team Time Pts
1 Hunter Larmer ROGERSVILLE CITY SCHOOL14.50  
2 Ethan Doherty TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO14.88  
3 Zach Routh BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL14.99  
4 Connor Rowan RIDGEVIEW MIDDLE / ELEMENTARY SC15.90  
5 David Rasnick WEST VIEW MIDDLE SCHOOL (LIMESTO16.18  


Finals Section: 3

HPL Athlete Team Time Pts
1 Evan Fugate JONESBOROUGH MIDDLE SCHOOL14.27  
2 Rodrigo Ornelas FALL BRANCH MIDDLE SCHOOL15.51  
3 Gavin Doherty TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO16.71  


Finals Section: 4

HPL Athlete Team Time Pts
1 Jais Soto JONESBOROUGH MIDDLE SCHOOL12.51 10
2 Chapman Lewis SULPHUR SPRINGS MIDDLE SCHOOL13.27 4
3 Conner Roberts SULPHUR SPRINGS MIDDLE SCHOOL13.98 1
4 Anthony Brown GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL14.75  


Finals Section: 5

HPL Athlete Team Time Pts
1 Devin Edwards GRAY MIDDLE SCHOOL12.66 8
2 Tyler Alford BOONES CREEK MIDDLE SCHOOL12.87 6
3 Hayden Wesley GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL13.09 5
4 Isaiah Davis GRANDVIEW MIDDLE SCHOOL13.72 2
5 Joseph Holt TRI CITIES CHRISTIAN MIDDLE SCHO16.32