2019 ETSU Invitational & KYA HS Indoor ClassicJohnson City, TN
1/11/2019 - 1/12/2019

< Back

#71 Boys 1 Mile Run (High School) Performance List

! USA # 1 4:14.53
@ USA #10 4:18.81
* USA #20 4:23.49

Athlete Yr. Team Seed Note
1 BULLOCK, Cole SR Unattached 4:16.30
2 CROW, Devan SR Unattached 4:19.70 AAA Georgia State Champion
3 COLLINS, Myles JR Unattached 4:22.00
4 JONES, Jeb SR Science Hill TC 4:24.00
5 O'SHEA, Conner Team Kentucky Elite 4:28.00
6 BLOODWORTH, Mac SR Unattached 4:28.00 1600
7 HATCHER, Jacob SR Unattached 4:31.80
8 WARD, Tommy JR Maryville 4:31.80
9 ISON, Lucas Team Kentucky Elite 4:32.90
10 RUTH, Preston SR Unattached 4:33.00
11 JONES, Andrew JR Unattached 4:33.10
12 BRITT, Aiden SO Lebanon (TN) 4:34.60 Wilson County Championship
13 HOCKADAY, Yates North Buncombe TC 4:36.00
14 WORLEY, Nathan SR Unattached 4:37.00
15 CLARK, Ridge SR Unattached 4:39.00
16 JINKS, Seth JR Unattached 4:40.00
17 RANGI, Davis SR Unattached 4:40.00
18 WHITE, Jahari Black Bear TC 4:40.00
19 THOMAS, Jordan SR Knoxville West 4:40.00
20 HALVERSON, Gary SR Milton 4:41.10
21 MARSHALL, Hayden SO Milton 4:41.10
22 EBBERT, Joshua JR Farragut 4:42.80
23 STEWART, Kyler Team Kentucky Elite 4:43.70
24 SAWYER, Micah SO Anderson County 4:44.00
25 LOVELACE, Ryan Chattanooga Thunder Track Cl 4:44.60
26 DAYAL, Amir SO Unattached 4:45.00
27 KELLER, Kaden FR Hardin Valley Academy 4:45.50
28 LEWIS, Mason JR Daniel Boone 4:45.50
29 LAWSON, Nate SO Hardin Valley Academy 4:45.60
30 MCCARTNEY, Mac SO Unattached 4:46.00
31 BONNEVILLE, Luke SR Milton 4:46.40
32 PETTINGER, Jacob SR Knoxville Catholic 4:46.90
33 BLACKSTON, Daniel FR Hardin Valley Academy 4:47.40
34 PORTER, Chandler SR Station Camp 4:48.10
35 DUFFY, Cole SR Hardin Valley Academy 4:49.50
36 RICHARDSON, Ray JR Science Hill TC 4:50.00
37 MCCOWN, Mitchell FR Hardin Valley Academy 4:50.00
38 MILLARD, Cole Chattanooga Thunder Track Cl 4:50.60
39 SMITH, Riley SO Knoxville Catholic 4:51.60
40 CROSS, Andrew Unattached 4:52.03
41 BLOCK, Jason SR Wilson Central 4:53.20 1600 outdoor 2018 time
42 HILLIS, Nathan FR Hardin Valley Academy 4:53.90
43 MUSIL, Ryan Black Bear TC 4:55.00
44 RAUTENSTRAUCH, Sam Black Bear TC 4:55.00
45 ALLISON, Liam SO Farragut 4:55.60 2018 Oak Ridge Last Chance Meet
46 MARY, Benjamin SO Unattached 4:56.00
47 MILAM, Cooper JR Webb Of Knoxville 4:56.90
48 REILLY, Ben SR Milton 4:57.60
49 MOOK, Atherton SR Baylor 4:58.00
50 SHARP, Eli SR Farragut 4:58.10
51 WATRY, Spencer JR Milton 4:59.90
52 FARBER, Andrew JR Wilson Central 5:00.80 1600 outdoor 2018 time
53 SPARKS, Jacob FR Cookeville 5:01.00
54 DE LA PENA, Luis SR Unattached 5:01.00
55 FADIAL, Hunter JR Unattached 5:01.20
56 LOWE, Hank Tri- Cities Youth Athletics 5:02.40
57 ROGERS, Colby SR Station Camp 5:03.00
58 LEGULT, Isaac FR Hardin Valley Academy 5:03.90
59 MAZOW, Asa FR Hardin Valley Academy 5:03.90
60 INGRAM, Cason SO Knoxville Youth Athl 5:05.00
61 KUHN, Zimri SO Unattached 5:06.00
62 MELOAN, Carson JR Station Camp 5:09.00
63 GEORGE, Jywan Team Kentucky Elite 5:09.00
64 NELSON, Nate SO Farragut 5:09.40 Transfer from Hermantownn MN 5/15/18
65 BOOHER, Josh SR Unattached 5:10.00
66 ESTES, Cason SO Farragut 5:10.00
67 EBBERT, Tyler FR Farragut 5:10.00
68 ADZEMA, Tommy Black Bear TC 5:10.00
69 ZAMMATARO, Matt Black Bear TC 5:10.00
70 WARD, Taygan JR Knoxville Youth Athl 5:10.00
71 BROWN, Carlos JR Daniel Boone 5:10.10
72 NELSON, Lucas SR Unattached 5:10.40
73 COOPER, Zach JR Unattached 5:15.00
74 SINGLETON, Tyler SR Unattached 5:15.00
75 CARTER, Ben SO Daniel Boone 5:15.70
76 BOWEN, Adam SR Lebanon (VA) 5:18.00
77 RUSSELL, Will SO Rhea Ridge To River Track Cl 5:20.00
78 MASSEY, Peyton SO Milton 5:22.00
79 HUNEYCUTT, Austin SO Murray TC 5:24.00
80 HOPPER, North JR Lebanon (TN) 5:25.60 Wilson County Championship
81 BRATTAIN, Daniel JR Murray TC 5:32.00
82 MORAN-BOOTHE, Channler SR Lebanon (VA) 5:32.00
83 TADY, Lorin SO Milton 5:34.40
84 HUNEYCUTT, Logan SR Murray TC 5:35.00
85 HOBBS, Davis FR Milton 5:38.20
86 NEIMAN, Jacob FR Farragut 5:41.90 2018 Knox Co Middle School Championships
87 PHIPPS, Levi FR Unattached 7:10.00
88 SISK, Caleb SO Unattached 7:10.00
89 STREET, Nick Tri- Cities Youth Athletics NT
90 MOODY, Colin SO Anderson County NT
91 BUTLER, Grant FR Dominion Christian NT