1 |
WILLIAMS, Robert |
|
Sprint Athletics Track |
47.99 |
|
2 |
CRAWFORD, Samuel |
SR |
Unattached |
49.50 |
|
3 |
GUNN, Kelton |
JR |
Hardin Valley Academy |
49.63 |
|
4 |
SHERMAN, Eddy |
SR |
Christ School |
49.82 |
|
5 |
WARREN, Kiyontae |
SR |
Austin-East Magnet |
50.07 |
|
6 |
PITTMAN, Keontae |
|
Team Kentucky Elite |
50.25 |
|
7 |
DIXON, Caius |
SR |
Unattached |
50.50 |
|
8 |
GRUNAU, Scott |
JR |
Farragut |
50.84 |
|
9 |
TEAL, Kayuan |
|
Sprint Athletics Track |
50.97 |
|
10 |
PARRILLA, Miguel |
SR |
Hardin Valley Academy |
51.00 |
|
11 |
SWAN, Walter |
SR |
Dynamic Speed Kinetix |
52.00 |
|
12 |
NELSON, Zack |
|
Black Bear TC |
52.00 |
|
13 |
FULFORD, Gabel |
JR |
GymTek Academy |
52.29 |
|
14 |
HUFFMAN, Aristotle |
SR |
Austin-East Magnet |
52.57 |
|
15 |
ROME, Austin |
FR |
Hardin Valley Academy |
52.84 |
|
16 |
ETHERTON, Luke |
|
GymTek Academy |
52.88 |
|
17 |
WESTON, Joseph |
SR |
Unattached |
52.97 |
|
18 |
GREEN, Chris |
JR |
Austin-East Magnet |
53.00 |
|
19 |
EVANS, Connor |
SO |
Farragut |
53.00 |
|
20 |
RUSKIN, Chase |
|
Black Bear TC |
53.00 |
|
21 |
MCFERRAN, Evan |
JR |
Farragut |
53.03 |
|
22 |
JONES, Joe |
JR |
Daniel Boone |
53.30 |
|
23 |
FERGUSON, Arlington |
|
Chattanooga Thunder Track Cl |
53.56 |
|
24 |
AVERY, Luke |
JR |
Maryville |
53.56 |
|
25 |
SOLER, Angel |
SR |
Alcoa |
53.58 |
|
26 |
BAKER, Malik |
|
Team 4mula |
53.75 |
|
27 |
BARNES, Elijah |
|
Team Kentucky Elite |
53.83 |
|
28 |
FOWLER, Kaleo |
|
Black Bear TC |
54.00 |
|
29 |
ANISTASIO, Luke |
SO |
Hardin Valley Academy |
54.00 |
|
30 |
JONES, Jeremiah |
FR |
Hardin Valley Academy |
54.00 |
|
31 |
BLACKSTON, Daniel |
FR |
Hardin Valley Academy |
54.24 |
|
32 |
GRIFFIN, Henry |
SO |
Mt. Juliet |
54.43 |
|
33 |
ZALKAN, Joshua |
|
Black Bear TC |
55.00 |
|
34 |
HENRY, Anthony |
|
Track and Field United South |
55.00 |
|
35 |
ENGLISH, Gavin |
FR |
Hardin Valley Academy |
55.00 |
|
36 |
SHVED, Matthew |
SR |
Farragut |
55.18 |
2018 Hoover Alumni Indoor |
37 |
STAMP, Camren |
SO |
Unattached |
55.26 |
|
38 |
SPARKS, Jackson |
SR |
Unattached |
55.27 |
East Tennessee Jamboree |
39 |
PARKER, Christopher |
|
Jackrabbit Track & Field Cli |
55.52 |
|
40 |
AUSTIN, Kameron |
SO |
Unattached |
55.67 |
|
41 |
BREWER JR, Robert |
SO |
Unattached |
55.67 |
|
42 |
SEAGRAVES, LoRen |
SO |
Austin-East Magnet |
56.10 |
|
43 |
RAMOS, Samuel |
JR |
Unattached |
56.50 |
|
44 |
BOYD, Alexander |
|
Team Kentucky Elite |
56.61 |
|
45 |
WHITFIELD, Andrew |
|
Sprint Athletics Track |
56.61 |
|
46 |
GALLOWAY, Austin |
JR |
Daniel Boone |
56.62 |
|
47 |
STEFFEY, Jakob |
SR |
Powell |
57.26 |
400m time from TN Milesplit |
48 |
FULFORD, Ethan |
|
GymTek Academy |
57.44 |
|
49 |
OWENS, Parker |
SR |
Anderson County |
57.56 |
|
50 |
BRITTAIN, Dalton |
FR |
Dynamic Speed Kinetix |
58.20 |
|
51 |
POWELL, Riley |
JR |
Dominion Christian |
1:01.30 |
|
52 |
HOFFMAN, Dylan |
SO |
Rhea Ridge To River Track Cl |
1:02.00 |
|
53 |
WILLIAMS, Hasani |
|
Team Kentucky Elite |
1:02.20 |
|
54 |
BLAIR, Nathan |
JR |
Maryville |
1:03.50 |
|
55 |
FILLERS, Simon |
FR |
Knoxville West |
1:04.00 |
|
56 |
MCELROY, Zane |
SR |
Knoxville West |
1:04.00 |
|
57 |
MURRAY, Nicholas |
SO |
Knoxville West |
1:04.00 |
|
58 |
LEONARD, Zane |
SR |
Unattached |
1:06.00 |
|
59 |
MOODY, Colin |
SO |
Anderson County |
NT |
|
60 |
STRICKLAND, Christopher |
SO |
Unattached |
NT |
|
61 |
PETERS, Sam |
|
GymTek Academy |
NT |
|
62 |
SMITH, Cameron |
|
Sprint Athletics Track |
NT |
|
63 |
MOORE, Brock |
FR |
Knoxville Youth Athl |
NT |
|