#7 Girls 400 Meters Start List
Section 1 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
DOERR, Miabella |
Lakewood |
NT |
4 |
TATUM-WATKINS, Dorothy |
Middletown HS |
NT |
5 |
MILLER, Brooke |
Berlin Hiland |
NT |
6 |
MORIN, Jocelyn |
Unattached |
NT |
Section 2 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
WARFE, Kuronna |
Huber Heights Wayne |
NT |
4 |
MCNEILL, Ady |
Warren Lordstown |
1:30.00 |
5 |
BURNS, Donyelle |
Akron North |
1:25.00 |
6 |
GURLEY, Erika |
Akron North |
1:25.00 |
Section 3 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
MINOR, Mackenzie |
Warren Lordstown |
1:22.00 |
4 |
JONES, Lyndsey |
Huber Heights Wayne |
1:20.10 |
5 |
HERNANDEZ, Ashlee |
Unattached |
1:18.00 |
6 |
BROWN, Alina |
Huber Heights Wayne |
1:19.98 |
Section 4 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
JONES, Jasmene |
Huber Heights Wayne |
1:17.99 |
4 |
BERNDL, Ashley |
Bryan Station |
1:16.53 |
5 |
PARTIN, Carrington |
Vermilion |
1:13.00 |
6 |
WILK, Jessica |
Warren Lordstown |
1:16.00 |
Section 5 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
KARNES, Leah |
Shelby |
1:12.50 |
4 |
NELSON, La'Deja |
Huber Heights Wayne |
1:12.10 |
5 |
PLUMMER, Kayla |
Bellefontaine |
1:12.00 |
6 |
WESTLAKE, Christina |
Lakewood |
1:12.00 |
Section 6 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
BELTON, Jillian |
Caledonia River Valley |
1:12.00 |
4 |
BRIGHTMAN, Maria |
Huber Heights Wayne |
1:11.11 |
5 |
PETTETT, Riley |
Caledonia River Valley |
1:10.00 |
6 |
NOAKS, Tatayana |
Huber Heights Wayne |
1:11.00 |
Section 7 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
KOSS, Bailey |
Huber Heights Wayne |
1:10.00 |
4 |
KING, Mikayla |
Holland Springfield |
1:10.00 |
5 |
BAYS, Mykenzi |
Marion Harding |
1:10.00 |
6 |
GASDICK, Brianna |
Vermilion |
1:10.00 |
Section 8 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
FLOYD, Jayla |
Huber Heights Wayne |
1:09.90 |
4 |
BAILEY, Faith |
Shelby |
1:09.50 |
5 |
GREGG, Victoria |
Lakewood |
1:09.00 |
6 |
SHIELDS, Darnesia |
Lakewood |
1:09.00 |
Section 9 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
GOODWIN, Jessica |
Troy |
1:09.00 |
4 |
MCGOWAN, Ka'niya |
Huber Heights Wayne |
1:08.80 |
5 |
SHUSTER, Nikki |
Ashland |
1:08.00 |
6 |
WRABEL, Sydney |
Garfield Hts. Trinity |
1:08.35 |
Section 10 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
PRATER, Brittany |
Huber Heights Wayne |
1:08.00 |
4 |
ENSIGN, Lexie |
Warren Lordstown |
1:08.00 |
5 |
CRACE, Cayla |
Huber Heights Wayne |
1:08.00 |
6 |
DILLON, Cece |
Vermilion |
1:08.00 |
Section 11 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
CASSIDY, Brooklyn |
Huber Heights Wayne |
1:08.00 |
4 |
MORIN, Jocelyn |
Unattached |
1:06.24 |
5 |
CORDLE, Alexis |
Unattached |
1:06.00 |
6 |
BUDDELMEYER, Katy |
Springboro |
1:06.04 |
Section 12 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
LUGIBIHL, Olivia |
Lima Temple |
1:05.85 |
4 |
VOGL, allison |
Unattached |
1:05.00 |
5 |
CATHEY, maryonna |
New London |
1:04.00 |
6 |
GRANT, Jayda |
Day. Chaminade-Julienne |
1:04.55 |
Section 13 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
RUTH, Bailey |
Caledonia River Valley |
1:04.00 |
4 |
HEIMLICH, Makenna |
Shelby |
1:04.00 |
5 |
JUTTE , Adriana |
Botkins |
1:03.36 |
6 |
KENTNER, Olivia |
Wapakoneta |
1:03.64 |
Section 14 of 14
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
2 |
DAVIS, Abby |
Richwood North Union |
58.02 |
3 |
OHMAN, Hannah |
Lou. St. Thomas Aquinas |
1:03.20 |
4 |
DILARETO, Julia |
Day. Chaminade-Julienne |
1:02.44 |
5 |
YOUNG, Tatyana |
Caledonia River Valley |
1:02.07 |
6 |
HEIMLICH, Maddie |
Shelby |
1:02.29 |