Steamboat Springs InvitationalSteamboat Springs, CO
4/30/2022

< Back

Men's 100 Meters Start List

! Records-All Classifications 10.27 Bozmans, Raymond Ft. Collins HS 2012 Dakota Ridge Invite

Section 1 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 70 RUSSELL, Luka Steamboat Springs High School NT
2 48 ERICKSON, Clay Little Snake River High School NT
3 82 WOLF, Matthias Steamboat Springs High School NT
4 36 ALVAREZ, Christian Battle Mountain High School NT
5 66 RABESA, Jacen Steamboat Springs High School NT
6 59 LINDQUIST, Parker Steamboat Springs High School NT
7 63 OLSON, Luke Steamboat Springs High School NT
8 61 MOON, Eli Steamboat Springs High School NT

Section 2 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 55 JACKSON, Gavin West Grand High School 15.49
2 72 SLOWEY, George Steamboat Springs High School 14.72
3 69 RUIZ, Edgar Battle Mountain High School 14.31
4 79 WILLIAMS, Landon West Grand High School 14.21
5 60 MCCOMMONS, Caden Battle Mountain High School 14.29
6 47 DISMUKE, Henry Steamboat Springs High School 14.60
7 68 RODRIGUEZ, Kenner Little Snake River High School 15.34
8 49 FISH, Ryan Battle Mountain High School 17.03

Section 3 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 35 AGUILAR-PINEIRO, Esteban West Grand High School 13.88
2 67 REYES, Chris North Park High School 13.65
3 42 COZZENS, Bridger Little Snake River High School 13.49
4 46 DERNING, Clark Steamboat Springs High School 13.35
5 78 WHALEY, Logan Soroco High School 13.45
6 41 CHEEK, Michael Summit High School 13.59
7 80 WILLIAMS, Rennick Battle Mountain High School 13.81
8 57 JONES, Hunter Little Snake River High School 13.91

Section 4 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 77 WEBSTER, Olin Steamboat Springs High School 13.10
2 73 SMITH, Joey Summit High School 12.93
3 44 CRUM, Makeon North Park High School 12.81
4 50 GERARDI, William Aspen High School 12.55
5 64 PILLANS, Rance Aspen High School 12.70
6 52 GROGAN, Bodie Aspen High School 12.86
7 75 THOMPSON, Bridger Aspen High School 12.97
8 62 MORRISEY, Treymon Aspen High School 13.26

Section 5 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 39 BEAUMONT, David Battle Mountain High School 12.54
2 45 DAVENPORT, Sean Steamboat Springs High School 12.34
3 71 SESSIONS, Hunter North Park High School 12.29
4 53 HAGNEY, Tommy Steamboat Springs High School 12.26
5 43 CRANDALL, Evan West Grand High School 12.27
6 81 WOLF, Casey Steamboat Springs High School 12.29
7 76 VALLES, Jordy Little Snake River High School 12.36
8 58 KIBLER-FULK, Chance Steamboat Springs High School 12.54

Section 6 of 6

Lane # Athlete Team Seed
1 51 GONZALES, Cameron North Park High School 11.95
2 40 CHEATHAM, Cale Little Snake River High School 11.86
3 37 ARCHAMBAULT, Jackson Summit High School 11.80
4 54 HOWELL, Wyatt West Grand High School 11.67
5 38 BATE, Brandon Liberty Common High School 11.71
6 56 JAMES, Brayden West Grand High School 11.85
7 65 PROST, Connor Steamboat Springs High School 11.90
8 74 STAFFORD, Jack Summit High School 12.01