#14 Boys 400 Meters Start List
! |
Meet Record |
48.93 |
Austin Howell |
Pennridge |
4/16/2016 |
Section 1 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Ibrahim Soccah |
JR |
Girard College HS |
1:06.00 |
2 |
Mike Dewhurst |
SR |
Pennridge |
1:03.00 |
3 |
Phillip Jung |
FR |
Upper Merion |
1:01.50 |
4 |
Jack Scanlon |
FR |
Archbishop Ryan |
1:00.00 |
5 |
Peter McHugh |
FR |
Lansdale Catholic |
1:00.74 |
6 |
Sean Geiger |
JR |
William Tennent |
1:02.11 |
7 |
Joseph Hambersham |
FR |
Girard College HS |
1:04.79 |
Section 2 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Matt Zarnosky |
FR |
Council Rock South |
59.29 |
2 |
Kevin Jainlett |
SO |
Upper Merion |
58.50 |
3 |
Prateek Mokkarala |
SO |
Hatboro Horsham |
57.73 |
4 |
Aj Tamburrino |
FR |
William Tennent |
58.00 |
5 |
Jayden Browne |
FR |
Council Rock South |
59.00 |
6 |
Justin Gessner |
FR |
Archbishop Ryan |
1:00.00 |
Section 3 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Marques Brockington |
JR |
Dock Mennonite Academy |
56.64 |
2 |
Ethan Piekos |
JR |
Twin Valley |
55.85 |
3 |
Leal Yon |
SR |
Upper Dublin |
55.56 |
4 |
Erik Kull |
FR |
North Penn |
55.66 |
5 |
Nathaniel Burnell |
FR |
North Penn |
56.45 |
6 |
Dylan Servis |
SO |
Twin Valley |
57.50 |
Section 4 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Ryan May |
SR |
Methacton |
55.20 |
2 |
Ciaran Mullen |
JR |
Upper Moreland |
54.46 |
3 |
James Corrigan |
JR |
Lansdale Catholic |
53.95 |
4 |
Jared O'Connell |
SO |
Bensalem |
54.00 |
5 |
Michael Saile |
SO |
Central Bucks South |
54.80 |
6 |
Michael Cunningham |
JR |
Hatboro Horsham |
55.25 |
Section 5 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Joe McCreesh |
SR |
Lower Moreland |
53.84 |
2 |
Ryan Galiczynski |
JR |
Father Judge |
53.50 |
3 |
Darnell Watson |
SR |
Wissahickon |
52.70 |
4 |
Giovanni Williams |
JR |
Cheltenham |
52.75 |
5 |
Evan Miller |
SO |
Pennridge |
53.65 |
6 |
Dabi Chanez |
FR |
Bensalem |
53.90 |
Section 6 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Chimenzie Amaefuna |
SO |
Upper Merion |
52.30 |
2 |
Ian Anderson |
JR |
Dock Mennonite Academy |
51.98 |
3 |
Brian Baker |
JR |
Central Bucks West |
51.70 |
4 |
David Solomon |
SR |
Council Rock North |
51.94 |
5 |
Jon Champagne |
JR |
Bensalem |
52.20 |
6 |
Jake Zosulis |
JR |
Central Bucks East |
52.50 |
Section 7 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Richard Moore |
JR |
Upper Darby |
51.50 |
2 |
Sean Bryant |
JR |
Norristown |
51.45 |
3 |
Jake Claricurzio |
JR |
Central Bucks West |
50.81 |
4 |
Koran Butler |
SO |
Norristown |
51.00 |
5 |
Luke Fehrman |
SO |
Central Bucks West |
51.50 |
6 |
Darren Giles |
JR |
Cheltenham |
51.59 |
Section 8 of 8
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Cameron Christopher |
SR |
Wissahickon |
50.50 |
2 |
John Nash |
JR |
Pennridge |
49.98 |
3 |
Jarnail Dhillon |
JR |
Upper Darby |
49.50 |
4 |
Aaron Sooknanan |
SR |
Abington |
49.88 |
5 |
Michael Henning |
JR |
Upper Dublin |
50.35 |
6 |
Josh Coleman |
JR |
Abington |
50.68 |