! | Meet Record | 4:23.93 | Bryan Keller | Council Rock North |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed |
---|---|---|---|---|
1 | Dylan Reid | FR | North Penn | 4:57.75 |
2 | Sean Cisler | SR | Hatboro Horsham | 4:58.03 |
3 | Christopher Stewart | SO | Upper Moreland | 4:58.40 |
4 | Connor Hurst | JR | Upper Moreland | 4:58.50 |
5 | Colin Staab | FR | North Penn | 4:58.90 |
6 | Jared Pleibel | SR | Pennridge | 5:00.44 |
7 | Justin Gamble | JR | Abington | 5:06.12 |
8 | Abhiram Vagvala | SO | Upper Merion | 5:07.42 |
9 | Mitchell Howe | FR | Council Rock South | 5:10.00 |
10 | John Pluznyk | FR | Central Bucks South | 5:10.00 |
11 | Will Clift | JR | William Tennent | 5:10.24 |
12 | Sergio Daniel Perez | SO | Norristown | 5:15.00 |
13 | Justin Pratt | JR | Bensalem | 5:15.00 |
14 | Eli Tilema | SO | Cheltenham | 5:15.00 |
15 | Jonathan Egan | FR | Abington | 5:20.00 |
16 | Richard Lam | SO | Archbishop Ryan | 5:20.00 |
17 | Charles Bird | SO | Central Bucks South | 5:25.00 |
18 | Michael Freaney | SO | Upper Merion | 5:25.00 |
19 | Cole Vallette | FR | Upper Merion | 5:35.00 |
20 | Nathan Nazareth | FR | Central Bucks West | 5:40.24 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed |
---|---|---|---|---|
1 | Patrick Carolan | JR | Father Judge | 4:45.00 |
2 | Timothy Purcell | FR | Father Judge | 4:45.00 |
3 | Kylan Willis | FR | Cheltenham | 4:45.00 |
4 | Zak Bacchus | JR | Bensalem | 4:45.11 |
5 | Sean Rahill | JR | William Tennent | 4:45.36 |
6 | Justin Ryan | SO | Wissahickon | 4:45.88 |
7 | Ryan Riley | SR | Archbishop Ryan | 4:46.00 |
8 | Matt Maiale | JR | Wissahickon | 4:46.60 |
9 | David Bleiman | SR | Council Rock South | 4:47.39 |
10 | Garrett McPhillips | SO | Methacton | 4:49.10 |
11 | Christian Hanna | SR | Central Bucks East | 4:50.00 |
12 | Emilio Prieto | SR | Central Bucks West | 4:50.00 |
13 | John Metzgar | SR | Hatboro Horsham | 4:50.24 |
14 | Thomas Horgan | SR | Holy Ghost Preparatory School | 4:50.80 |
15 | Michael Digiacomo | SR | Twin Valley | 4:53.25 |
16 | Andrew Saville | SR | Pennridge | 4:54.44 |
17 | Luke Dummeldinger | SO | Upper Dublin | 4:54.86 |
18 | Tim Huynh | SR | Upper Darby | 4:55.00 |
19 | Noah Demis | FR | North Penn | 4:55.07 |
20 | Samuel Griffin | SO | Upper Dublin | 4:56.38 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed |
---|---|---|---|---|
1 | Syed Shah | SR | Upper Darby | 4:25.00 |
2 | Callahan Lennon | SR | Holy Ghost Preparatory School | 4:27.70 |
3 | Jason Cornelison | SO | Cheltenham | 4:30.00 |
4 | Marc Motter | JR | Central Bucks East | 4:30.00 |
5 | Tim Haas | SR | Council Rock North | 4:30.25 |
6 | Andrew Zawodniak | JR | Council Rock South | 4:31.44 |
7 | Westley Wedell | SR | Academy of the New Church | 4:35.65 |
8 | Kevin Ehrgott | JR | Council Rock North | 4:36.00 |
9 | Joshua Brycki | SR | Methacton | 4:39.99 |
10 | Ethan Koza | JR | Council Rock North | 4:41.59 |
11 | Jared Bixler | JR | Hatboro Horsham | 4:41.90 |
12 | Trey Hill | SO | Twin Valley | 4:42.50 |
13 | Garrett Knorr | JR | Twin Valley | 4:42.50 |