#4 Men's 3200 Meters (Varsity) Results
Finals
PL |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
HPL |
1 |
ROBERTS, Jack |
SR |
Downers Grove (North) |
9:18.68 |
10 |
2 (1) |
2 |
ZYDEK, Connor |
SR |
Wheaton (North) |
9:28.53 |
8 |
2 (2) |
3 |
CUSHING, Tyler |
JR |
Bolingbrook |
9:30.05 |
|
2 (3) |
4 |
BRADY, Tommy |
SR |
Maine South |
9:30.36 |
|
2 (4) |
5 |
BONFIGLIO, Ryan |
SR |
Lyons Township |
9:36.40 |
6 |
2 (5) |
6 |
EHLERT, Jack |
JR |
Lyons Township |
9:44.26 |
5 |
2 (6) |
7 |
NEVINS, Charlie |
SR |
Whitney Young |
9:49.80 |
4 |
2 (7) |
8 |
SPEARS, Ian |
SR |
Maine South |
9:55.99 |
|
2 (8) |
9 |
NELSON, Spencer |
SR |
Whitney Young |
10:04.67 |
3 |
2 (9) |
10 |
PRATT, Brian |
JR |
Elmhurst (York) |
10:08.24 |
2 |
1 (1) |
11 |
DIAMOND, Thomas |
JR |
Downers Grove (North) |
10:13.53 |
1 |
1 (2) |
12 |
HENEGHAN, John |
JR |
Downers Grove (South) |
10:13.54 |
|
2 (10) |
13 |
WILLER, George |
SR |
Downers Grove (South) |
10:14.98 |
|
1 (3) |
14 |
SPISAK, Patrick |
JR |
Naperville (Central) |
10:15.73 |
|
1 (4) |
15 |
MCCOWIN, Jack |
SR |
Naperville (Central) |
10:20.38 |
|
1 (5) |
16 |
RODGERS, Sam |
JR |
Elmhurst (York) |
10:22.32 |
|
1 (6) |
17 |
GORUP, Josh |
JR |
Wheaton (North) |
10:26.76 |
|
1 (7) |
18 |
KHAIRALLAH, Paul |
SR |
Mt. Prospect (Prospect) |
10:36.57 |
|
1 (8) |
19 |
MINICH, Garrett |
SR |
Oak Park-River Forest |
10:47.51 |
|
1 (9) |
20 |
BERONIO, Nick |
JR |
Hinsdale South |
10:53.77 |
|
1 (10) |
21 |
RUDOLPH, Tim |
SR |
Hinsdale South |
11:01.92 |
|
1 (11) |
22 |
RADUCHA, Paul |
JR |
Oak Park-River Forest |
11:23.19 |
|
1 (12) |
Finals Section: 1
HPL |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
PRATT, Brian |
JR |
Elmhurst (York) | 10:08.24 |
2 |
2 |
DIAMOND, Thomas |
JR |
Downers Grove (North) | 10:13.53 |
1 |
3 |
WILLER, George |
SR |
Downers Grove (South) | 10:14.98 |
|
4 |
SPISAK, Patrick |
JR |
Naperville (Central) | 10:15.73 |
|
5 |
MCCOWIN, Jack |
SR |
Naperville (Central) | 10:20.38 |
|
6 |
RODGERS, Sam |
JR |
Elmhurst (York) | 10:22.32 |
|
7 |
GORUP, Josh |
JR |
Wheaton (North) | 10:26.76 |
|
8 |
KHAIRALLAH, Paul |
SR |
Mt. Prospect (Prospect) | 10:36.57 |
|
9 |
MINICH, Garrett |
SR |
Oak Park-River Forest | 10:47.51 |
|
10 |
BERONIO, Nick |
JR |
Hinsdale South | 10:53.77 |
|
11 |
RUDOLPH, Tim |
SR |
Hinsdale South | 11:01.92 |
|
12 |
RADUCHA, Paul |
JR |
Oak Park-River Forest | 11:23.19 |
|
Finals Section: 2
HPL |
Athlete |
Yr. |
Team |
Time |
Pts |
1 |
ROBERTS, Jack |
SR |
Downers Grove (North) | 9:18.68 |
10 |
2 |
ZYDEK, Connor |
SR |
Wheaton (North) | 9:28.53 |
8 |
3 |
CUSHING, Tyler |
JR |
Bolingbrook | 9:30.05 |
|
4 |
BRADY, Tommy |
SR |
Maine South | 9:30.36 |
|
5 |
BONFIGLIO, Ryan |
SR |
Lyons Township | 9:36.40 |
6 |
6 |
EHLERT, Jack |
JR |
Lyons Township | 9:44.26 |
5 |
7 |
NEVINS, Charlie |
SR |
Whitney Young | 9:49.80 |
4 |
8 |
SPEARS, Ian |
SR |
Maine South | 9:55.99 |
|
9 |
NELSON, Spencer |
SR |
Whitney Young | 10:04.67 |
3 |
10 |
HENEGHAN, John |
JR |
Downers Grove (South) | 10:13.54 |
|