#9 Men's 1600 Meters Results
Finals
PL |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
HPL |
1 |
TUTTON, Jonathan |
Pensacola Christian |
4:34.59 |
10 |
2 (1) |
2 |
BIRX, Andrew |
Pensacola Christian |
4:37.28 |
8 |
2 (2) |
3 |
MEGGINSON, Samuel |
Tate |
4:41.02 |
6 |
2 (3) |
4 |
CASEY, Henry |
West Florida |
4:43.22 |
4 |
2 (4) |
5 |
GUTIERREZ, Luis |
West Florida |
4:44.94 |
3 |
2 (5) |
6 |
BAKER, Aidan |
Pensacola Catholic |
4:50.12 |
2 |
2 (6) |
7 |
SLEETH, Micah |
Pensacola Christian |
5:02.97 |
1 |
2 (7) |
8 |
TUBBS, Jameson |
Washington (Pensacola) |
5:05.19 |
|
2 (8) |
9 |
PURIFY III, James |
Pine Forest |
5:07.91 |
|
2 (9) |
10 |
TERRELL, Chrisshaun |
Pine Forest |
5:08.86 |
|
2 (10) |
11 |
ESCOBAR-MEDINA, Alan |
West Florida |
5:09.59 |
|
2 (11) |
12 |
YOUNGER, Carson |
Washington (Pensacola) |
5:18.35 |
|
2 (12) |
13 |
POPOVICH, John |
Escambia |
5:23.87 |
|
1 (1) |
14 |
SIDNER-PALAFOX, Aidan |
Pensacola |
5:25.78 |
|
2 (13) |
15 |
MENSER, Korbin |
Tate |
5:26.46 |
|
1 (2) |
16 |
JOHNSON, Christopher |
Pensacola |
5:29.89 |
|
1 (3) |
17 |
CODY, Michael |
Northview |
5:30.30 |
|
1 (4) |
18 |
EZELL, Isaiah |
Escambia |
5:33.25 |
|
1 (5) |
19 |
JUNTUNEN, Joshua |
Escambia |
5:35.03 |
|
1 (6) |
20 |
BIGNELL, Evan |
Tate |
5:37.47 |
|
1 (7) |
21 |
LAVERY, Ari |
Washington (Pensacola) |
5:42.58 |
|
1 (8) |
22 |
DALE, Clifford |
Pensacola |
5:46.59 |
|
1 (9) |
23 |
SCREWS, Caleb |
Escambia |
5:47.39 |
|
1 (10) |
24 |
BROCK, Nicholas |
Tate |
5:49.55 |
|
1 (11) |
25 |
YOUNG, Robert |
Pensacola Catholic |
5:58.54 |
|
1 (12) |
26 |
DOBHAN, Nicholas |
Pensacola Catholic |
6:03.57 |
|
1 (13) |
27 |
DAVIS, Mason |
Pensacola Christian |
6:19.80 |
|
1 (14) |
28 |
AMERSON, Erich |
Northview |
6:37.01 |
|
1 (15) |
29 |
DRISKELL, Drake |
Northview |
6:39.90 |
|
1 (16) |
30 |
SMITH, Josh |
Washington (Pensacola) |
6:40.35 |
|
1 (17) |
|
FOLSOM, Brody |
Pine Forest |
DNS |
|
|
|
MCELHANEY, James |
Northview |
DNS |
|
|
|
ROBINSON, Jonah |
West Florida |
DNS |
|
|
Finals Section: 1
HPL |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
1 |
POPOVICH, John |
Escambia | 5:23.87 |
|
2 |
MENSER, Korbin |
Tate | 5:26.46 |
|
3 |
JOHNSON, Christopher |
Pensacola | 5:29.89 |
|
4 |
CODY, Michael |
Northview | 5:30.30 |
|
5 |
EZELL, Isaiah |
Escambia | 5:33.25 |
|
6 |
JUNTUNEN, Joshua |
Escambia | 5:35.03 |
|
7 |
BIGNELL, Evan |
Tate | 5:37.47 |
|
8 |
LAVERY, Ari |
Washington (Pensacola) | 5:42.58 |
|
9 |
DALE, Clifford |
Pensacola | 5:46.59 |
|
10 |
SCREWS, Caleb |
Escambia | 5:47.39 |
|
11 |
BROCK, Nicholas |
Tate | 5:49.55 |
|
12 |
YOUNG, Robert |
Pensacola Catholic | 5:58.54 |
|
13 |
DOBHAN, Nicholas |
Pensacola Catholic | 6:03.57 |
|
14 |
DAVIS, Mason |
Pensacola Christian | 6:19.80 |
|
15 |
AMERSON, Erich |
Northview | 6:37.01 |
|
16 |
DRISKELL, Drake |
Northview | 6:39.90 |
|
17 |
SMITH, Josh |
Washington (Pensacola) | 6:40.35 |
|
|
FOLSOM, Brody |
Pine Forest | DNS |
|
Finals Section: 2
HPL |
Athlete |
Team |
Time |
Pts |
1 |
TUTTON, Jonathan |
Pensacola Christian | 4:34.59 |
10 |
2 |
BIRX, Andrew |
Pensacola Christian | 4:37.28 |
8 |
3 |
MEGGINSON, Samuel |
Tate | 4:41.02 |
6 |
4 |
CASEY, Henry |
West Florida | 4:43.22 |
4 |
5 |
GUTIERREZ, Luis |
West Florida | 4:44.94 |
3 |
6 |
BAKER, Aidan |
Pensacola Catholic | 4:50.12 |
2 |
7 |
SLEETH, Micah |
Pensacola Christian | 5:02.97 |
1 |
8 |
TUBBS, Jameson |
Washington (Pensacola) | 5:05.19 |
|
9 |
PURIFY III, James |
Pine Forest | 5:07.91 |
|
10 |
TERRELL, Chrisshaun |
Pine Forest | 5:08.86 |
|
11 |
ESCOBAR-MEDINA, Alan |
West Florida | 5:09.59 |
|
12 |
YOUNGER, Carson |
Washington (Pensacola) | 5:18.35 |
|
13 |
SIDNER-PALAFOX, Aidan |
Pensacola | 5:25.78 |
|
|
MCELHANEY, James |
Northview | DNS |
|
|
ROBINSON, Jonah |
West Florida | DNS |
|