CBC MS Home Meet #2Monroe, NC
3/15/2022

Male Teams

PL Team Code Pts
1 Bradford Preparatory BRAD 67
2 Union Academy UAC 24
3 Lincoln Charter (Lincolnton) LNCH 15
4 Union Day UNIO 10

Female Teams

PL Team Code Pts
1 Bradford Preparatory BRAD 58
2 Union Academy UAC 42
3 Lincoln Charter (Lincolnton) LNCH 14

Boys

Event Start List Results
10 Boys 100 Meters Start List Results
14 Boys 200 Meters Start List Results
4 Boys 400 Meters Start List Results
12 Boys 800 Meters Start List Results
6 Boys 1600 Meters Start List Results
8 Boys 4 x 100m Relay Start List Results
2 Boys 4 x 200m Relay Start List Results
16 Boys 4 x 400m Relay Start List Results

Girls

Event Start List Results
9 Girls 100 Meters Start List Results
13 Girls 200 Meters Start List Results
3 Girls 400 Meters Start List Results
11 Girls 800 Meters Start List Results
5 Girls 1600 Meters Start List Results
7 Girls 4 x 100m Relay Start List Results
1 Girls 4 x 200m Relay Start List Results
15 Girls 4 x 400m Relay Start List Results

#10 Boys 100 Meters

Start Lists

Section 1 of 8

Lane Athlete Yr. Team
1 LABICHE, Elliot 8 Bradford Preparatory
2 NOFTSGER, Matthew 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 WASHINGTON, Joaquin 8 Bradford Preparatory
4 GONZALES, Stephen 8 Union Academy
5 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory
6 SWITZER, Chance 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 2 of 8

Lane Athlete Yr. Team
1 MILLS, Preston 6 Union Academy
2 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory
3 COX, Ethan 8 Union Academy
4 KIRBY, Christopher 8 Union Academy
5 SEWAK, Patrick 8 Bradford Preparatory
6 GADDY, Mikiah 7 Union Academy

Section 3 of 8

Lane Athlete Yr. Team
1 SOUZA, Jack 7 Union Academy
2 LEON, John 8 Union Academy
3 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy
4 MILLS, Trevor 6 Union Academy
5 HUNT, Brayden 6 Union Academy
6 SENIOR, Brandon 7 Union Academy

Section 4 of 8

Lane Athlete Yr. Team
1 ANDREWS, Noah 6 Union Day
2 FOMEN, Ayden 6 Union Academy
3 CASH, Deal 8 Union Day
4 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy
5 SALAS, Brick 6 Union Day
6 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy

Section 5 of 8

Lane Athlete Yr. Team
1 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
2 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory
3 HANEY, Daniel 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 JONES, Luke 8 Union Day
5 FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 WASHINGTON, Trent 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 6 of 8

Lane Athlete Yr. Team
2 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 COSTNER, Wriston 6 Union Day
4 BELL, Noah 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 GICKLING, Luke 7 Union Day
6 SEAGREN, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 7 of 8

Lane Athlete Yr. Team
2 SELLERS, Carter 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 DAWSON, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day
5 STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 8 of 8

Lane Athlete Yr. Team
2 HARMON, Zachary 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 SEAGREN, Austin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day
5 VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 WASHINGTON, Joaquin 8 Bradford Preparatory 12.37 6 1 (1)
2 GONZALES, Stephen 8 Union Academy 12.49 4 1 (2)
3 JONES, Luke 8 Union Day 12.85 3 5 (1)
4 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 13.09 2 5 (2)
5 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory 13.11 1 5 (3)
6 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory 13.28   1 (3)
7 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory 13.48   2 (1)
8 SWITZER, Chance 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 13.50   1 (4)
9 LABICHE, Elliot 8 Bradford Preparatory 13.59   1 (5)
10 SEWAK, Patrick 8 Bradford Preparatory 13.76   2 (2)
11 COX, Ethan 8 Union Academy 13.96   2 (3)
12 HANEY, Daniel 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 13.98   5 (4)
13 VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 14.23   8 (1)
14 KIRBY, Christopher 8 Union Academy 14.26   2 (4)
15 LEON, John 8 Union Academy 14.42   3 (1)
16 GADDY, Mikiah 7 Union Academy 14.54   2 (5)
17 SOUZA, Jack 7 Union Academy 14.54   3 (2)
18 MILLS, Preston 6 Union Academy 14.55   2 (6)
19 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy 14.69   3 (3)
20 SELLERS, Carter 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 14.94   7 (1)
21 SEAGREN, Austin 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 14.99   8 (2)
22 COSTNER, Wriston 6 Union Day 15.07   6 (1)
23 MILLS, Trevor 6 Union Academy 15.46   3 (4)
24 HUNT, Brayden 6 Union Academy 15.49   3 (5)
25 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day 15.60   7 (2)
26 STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.67   7 (3)
27 SENIOR, Brandon 7 Union Academy 15.72   3 (6)
28 FOMEN, Ayden 6 Union Academy 15.80   4 (1)
29 SEAGREN, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 16.22   6 (2)
30 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day 16.50   8 (3)
31 GICKLING, Luke 7 Union Day 16.60   6 (3)
32 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy 16.79   4 (2)
33 CASH, Deal 8 Union Day 16.98   4 (3)
34 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 17.25   6 (4)
35 HARMON, Zachary 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 17.69   8 (4)
36 SALAS, Brick 6 Union Day 18.24   4 (4)
37 ANDREWS, Noah 6 Union Day 18.68   4 (5)
38 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy 19.26   4 (6)
NOFTSGER, Matthew 8 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
WASHINGTON, Trent 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
BELL, Noah 8 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
DAWSON, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 WASHINGTON, Joaquin 8 Bradford Preparatory12.37 6
2 GONZALES, Stephen 8 Union Academy12.49 4
3 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory13.28  
4 SWITZER, Chance 8 Lincoln Charter (Lincolnton)13.50  
5 LABICHE, Elliot 8 Bradford Preparatory13.59  
NOFTSGER, Matthew 8 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory13.48  
2 SEWAK, Patrick 8 Bradford Preparatory13.76  
3 COX, Ethan 8 Union Academy13.96  
4 KIRBY, Christopher 8 Union Academy14.26  
5 GADDY, Mikiah 7 Union Academy14.54  
6 MILLS, Preston 6 Union Academy14.55  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LEON, John 8 Union Academy14.42  
2 SOUZA, Jack 7 Union Academy14.54  
3 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy14.69  
4 MILLS, Trevor 6 Union Academy15.46  
5 HUNT, Brayden 6 Union Academy15.49  
6 SENIOR, Brandon 7 Union Academy15.72  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 FOMEN, Ayden 6 Union Academy15.80  
2 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy16.79  
3 CASH, Deal 8 Union Day16.98  
4 SALAS, Brick 6 Union Day18.24  
5 ANDREWS, Noah 6 Union Day18.68  
6 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy19.26  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 JONES, Luke 8 Union Day12.85 3
2 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton)13.09 2
3 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory13.11 1
4 HANEY, Daniel 8 Lincoln Charter (Lincolnton)13.98  
FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
WASHINGTON, Trent 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 COSTNER, Wriston 6 Union Day15.07  
2 SEAGREN, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)16.22  
3 GICKLING, Luke 7 Union Day16.60  
4 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton)17.25  
BELL, Noah 8 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SELLERS, Carter 6 Lincoln Charter (Lincolnton)14.94  
2 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day15.60  
3 STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton)15.67  
DAWSON, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 8

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton)14.23  
2 SEAGREN, Austin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)14.99  
3 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day16.50  
4 HARMON, Zachary 6 Lincoln Charter (Lincolnton)17.69  


#9 Girls 100 Meters

Start Lists

Section 1 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 WARE, Kennedy 6 Union Academy
2 HOWSARE, Teagan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 HOLT, Zaria 7 Bradford Preparatory
4 SMITH, Jahziya 7 Bradford Preparatory
5 JACKSON, Lamiah 7 Bradford Preparatory
6 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy

Section 2 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 GILLESPIE, Zuri 6 Bradford Preparatory
2 CARSON, Landry 6 Union Academy
3 MUHAMMAD, Alyssa 7 Bradford Preparatory
4 REDDICK, Raegan 8 Union Academy
5 BRODT, Skyler 7 Union Academy
6 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 3 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy
2 LETTERMAN, Sophie 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 TORRES, Isabella 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 KERR, Stella 6 Union Day

Section 4 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory
2 HILL, Zoe 6 Union Day
3 SALAS, Anna 8 Union Day
4 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy
5 RUIZ, Jocelyn 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 5 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory
2 HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 RODERICK, Ellie 6 Union Day
6 CASTRO, Jaylee 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 HOLT, Zaria 7 Bradford Preparatory 14.03 6 1 (1)
2 SMITH, Jahziya 7 Bradford Preparatory 14.33 4 1 (2)
3 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory 14.35 3 5 (1)
4 REDDICK, Raegan 8 Union Academy 14.54 2 2 (1)
5 WARE, Kennedy 6 Union Academy 14.55 1 1 (3)
6 JACKSON, Lamiah 7 Bradford Preparatory 14.59   1 (4)
7 CARSON, Landry 6 Union Academy 14.64   2 (2)
8 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy 14.79   1 (5)
9 HOWSARE, Teagan 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 14.93   1 (6)
10 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.00   2 (3)
11 BRODT, Skyler 7 Union Academy 15.21   2 (4)
12 MUHAMMAD, Alyssa 7 Bradford Preparatory 15.26   2 (5)
13 GILLESPIE, Zuri 6 Bradford Preparatory 15.35   2 (6)
14 TORRES, Isabella 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.35   3 (1)
15 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.57   3 (2)
16 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.79   3 (3)
17 HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 15.99   5 (2)
18 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory 16.03   4 (1)
19 LETTERMAN, Sophie 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 16.09   3 (4)
20 TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 16.38   5 (3)
21 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy 16.57   3 (5)
22 SALAS, Anna 8 Union Day 16.75   4 (2)
23 RODERICK, Ellie 6 Union Day 17.10   5 (4)
24 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy 18.76   4 (3)
25 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 18.91   5 (5)
26 CASTRO, Jaylee 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 19.08   5 (6)
27 HILL, Zoe 6 Union Day 20.02   4 (4)
KERR, Stella 6 Union Day NT  
RUIZ, Jocelyn 8 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 HOLT, Zaria 7 Bradford Preparatory14.03 6
2 SMITH, Jahziya 7 Bradford Preparatory14.33 4
3 WARE, Kennedy 6 Union Academy14.55 1
4 JACKSON, Lamiah 7 Bradford Preparatory14.59  
5 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy14.79  
6 HOWSARE, Teagan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)14.93  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 REDDICK, Raegan 8 Union Academy14.54 2
2 CARSON, Landry 6 Union Academy14.64  
3 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)15.00  
4 BRODT, Skyler 7 Union Academy15.21  
5 MUHAMMAD, Alyssa 7 Bradford Preparatory15.26  
6 GILLESPIE, Zuri 6 Bradford Preparatory15.35  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 TORRES, Isabella 8 Lincoln Charter (Lincolnton)15.35  
2 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton)15.57  
3 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton)15.79  
4 LETTERMAN, Sophie 8 Lincoln Charter (Lincolnton)16.09  
5 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy16.57  
KERR, Stella 6 Union DayNT  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory16.03  
2 SALAS, Anna 8 Union Day16.75  
3 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy18.76  
4 HILL, Zoe 6 Union Day20.02  
RUIZ, Jocelyn 8 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory14.35 3
2 HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)15.99  
3 TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton)16.38  
4 RODERICK, Ellie 6 Union Day17.10  
5 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton)18.91  
6 CASTRO, Jaylee 8 Lincoln Charter (Lincolnton)19.08  


#14 Boys 200 Meters

Start Lists

Section 1 of 7

Lane Athlete Yr. Team
1 SALDANA, Nathan 8 Bradford Preparatory
2 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory
3 ELLIS, Grant 8 Bradford Preparatory
4 GONZALES, Stephen 8 Union Academy
5 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory
6 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory

Section 2 of 7

Lane Athlete Yr. Team
1 GADDY, Mikiah 7 Union Academy
2 MILLS, Preston 6 Union Academy
3 COX, John 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 KIRBY, Christopher 8 Union Academy
5 SOUZA, Jack 7 Union Academy
6 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy

Section 3 of 7

Lane Athlete Yr. Team
1 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy
2 HUNT, Brayden 6 Union Academy
3 LEON, John 8 Union Academy
4 MCCLURE, Tristan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 ROBISON, Pete 8 Union Academy
6 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day

Section 4 of 7

Lane Athlete Yr. Team
1 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy
2 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy
3 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy
4 ANDREWS, Noah 6 Union Day
5 HIGHTOWER, James 8 Union Academy
6 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 5 of 7

Lane Athlete Yr. Team
1 TURNER, KJ 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
2 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy
4 PIERCE, David 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 WEAVER, Tucker 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 6 of 7

Lane Athlete Yr. Team
2 DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 HIGGS, Cooper 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 REGER, West 6 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 7 of 7

Lane Athlete Yr. Team
2 SALAS, Brick 6 Union Day
3 POLOKHALO, Tim 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day
5 MCCORKLE, Jayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 GICKLING, Luke 7 Union Day

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 ELLIS, Grant 8 Bradford Preparatory 26.03 6 1 (1)
2 GONZALES, Stephen 8 Union Academy 26.22 4 1 (2)
3 SALDANA, Nathan 8 Bradford Preparatory 27.56 3 1 (3)
4 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory 27.86 2 1 (4)
5 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory 28.09   1 (5)
6 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 28.22 1 4 (1)
7 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory 28.79   1 (6)
8 MILLS, Preston 6 Union Academy 29.46   2 (1)
9 LEON, John 8 Union Academy 29.89   3 (1)
10 KIRBY, Christopher 8 Union Academy 29.98   2 (2)
11 COX, John 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 29.99   2 (3)
12 PIERCE, David 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 30.00   5 (1)
13 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy 30.43   5 (2)
14 SOUZA, Jack 7 Union Academy 30.54   2 (4)
15 GADDY, Mikiah 7 Union Academy 30.57   2 (5)
16 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy 32.00   2 (6)
17 MCCORKLE, Jayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 32.59   7 (1)
18 MCCLURE, Tristan 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 32.77   3 (2)
19 WEAVER, Tucker 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 32.80   5 (3)
20 HIGHTOWER, James 8 Union Academy 33.76   4 (2)
21 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 33.86   5 (4)
22 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy 33.96   3 (3)
23 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day 34.01   3 (4)
24 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day 34.73   7 (2)
25 GICKLING, Luke 7 Union Day 34.91   7 (3)
26 HIGGS, Cooper 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 34.93   6 (1)
27 HUNT, Brayden 6 Union Academy 35.43   3 (5)
28 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 35.50   5 (5)
29 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy 36.02   4 (3)
30 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 36.84   6 (2)
31 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy 37.58   4 (4)
32 SALAS, Brick 6 Union Day 39.56   7 (4)
33 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy 40.64   4 (5)
34 ANDREWS, Noah 6 Union Day 40.93   4 (6)
ROBISON, Pete 8 Union Academy NT  
TURNER, KJ 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
REGER, West 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
POLOKHALO, Tim 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 ELLIS, Grant 8 Bradford Preparatory26.03 6
2 GONZALES, Stephen 8 Union Academy26.22 4
3 SALDANA, Nathan 8 Bradford Preparatory27.56 3
4 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory27.86 2
5 BAINES, Justin 8 Bradford Preparatory28.09  
6 BATTS, Matthew 8 Bradford Preparatory28.79  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 MILLS, Preston 6 Union Academy29.46  
2 KIRBY, Christopher 8 Union Academy29.98  
3 COX, John 8 Lincoln Charter (Lincolnton)29.99  
4 SOUZA, Jack 7 Union Academy30.54  
5 GADDY, Mikiah 7 Union Academy30.57  
6 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy32.00  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LEON, John 8 Union Academy29.89  
2 MCCLURE, Tristan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)32.77  
3 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy33.96  
4 REYNOLDS, Jazon 6 Union Day34.01  
5 HUNT, Brayden 6 Union Academy35.43  
ROBISON, Pete 8 Union AcademyNT  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SOLERA, Dylan 8 Lincoln Charter (Lincolnton)28.22 1
2 HIGHTOWER, James 8 Union Academy33.76  
3 MENDOZA, Nicolas 6 Union Academy36.02  
4 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy37.58  
5 HERMAN, Benjamin 6 Union Academy40.64  
6 ANDREWS, Noah 6 Union Day40.93  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 PIERCE, David 8 Lincoln Charter (Lincolnton)30.00  
2 PARKER, Nehemiah 6 Union Academy30.43  
3 WEAVER, Tucker 7 Lincoln Charter (Lincolnton)32.80  
4 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)33.86  
5 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton)35.50  
TURNER, KJ 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 6

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 HIGGS, Cooper 6 Lincoln Charter (Lincolnton)34.93  
2 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton)36.84  
DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
STEWART, Clayton 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
REGER, West 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 7

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 MCCORKLE, Jayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)32.59  
2 SMEDBERG, Matthew 7 Union Day34.73  
3 GICKLING, Luke 7 Union Day34.91  
4 SALAS, Brick 6 Union Day39.56  
POLOKHALO, Tim 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


#13 Girls 200 Meters

Start Lists

Section 1 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
2 GILLESPIE, Zuri 6 Bradford Preparatory
3 ST. CLAIR, Peyton 7 Union Academy
4 PUSKAR, Emmerson 8 Bradford Preparatory
5 WARE, Kennedy 6 Union Academy
6 SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 2 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 SHINE, Marianna 7 Union Academy
2 HONG, Ava 7 Bradford Preparatory
3 BRODT, Skyler 7 Union Academy
4 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory
5 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy
6 HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Section 3 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy
2 TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 WILSON, Evelina 6 Union Academy
4 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory
5 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy
6 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy

Section 4 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 FAILE, Allyson 8 Union Academy
2 GARCIA, Juliana 7 Union Academy
3 SALAS, Anna 8 Union Day
4 PHIFER, Chase 6 Union Academy
5 RODERICK, Ellie 6 Union Day
6 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy

Section 5 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
2 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 HILL, Zoe 6 Union Day
4 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 SHAMPO, Abigail 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 PUSKAR, Emmerson 8 Bradford Preparatory 28.59 6 1 (1)
2 ST. CLAIR, Peyton 7 Union Academy 29.99 4 1 (2)
3 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy 31.50 3 2 (1)
4 HONG, Ava 7 Bradford Preparatory 31.77 2 2 (2)
5 BRODT, Skyler 7 Union Academy 32.21 1 2 (3)
6 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory 33.01   2 (4)
7 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 33.17   5 (1)
8 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 33.40   1 (3)
9 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory 34.00   3 (1)
10 WILSON, Evelina 6 Union Academy 34.20   3 (2)
11 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy 34.21   3 (3)
12 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 34.26   5 (2)
13 SHAMPO, Abigail 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 34.71   5 (3)
14 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 34.97   5 (4)
15 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy 35.03   3 (4)
16 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy 35.28   3 (5)
17 RODERICK, Ellie 6 Union Day 35.43   4 (1)
18 SALAS, Anna 8 Union Day 35.89   4 (2)
19 FAILE, Allyson 8 Union Academy 36.50   4 (3)
20 PHIFER, Chase 6 Union Academy 36.68   4 (4)
21 SHINE, Marianna 7 Union Academy 39.95   2 (5)
22 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 41.61   5 (5)
23 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy 42.22   4 (5)
24 HILL, Zoe 6 Union Day 47.96   5 (6)
HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
WARE, Kennedy 6 Union Academy NT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
GILLESPIE, Zuri 6 Bradford Preparatory NT  
TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
GARCIA, Juliana 7 Union Academy NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 PUSKAR, Emmerson 8 Bradford Preparatory28.59 6
2 ST. CLAIR, Peyton 7 Union Academy29.99 4
3 CAPOTE, Mia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)33.40  
WARE, Kennedy 6 Union AcademyNT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
GILLESPIE, Zuri 6 Bradford PreparatoryNT  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy31.50 3
2 HONG, Ava 7 Bradford Preparatory31.77 2
3 BRODT, Skyler 7 Union Academy32.21 1
4 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory33.01  
5 SHINE, Marianna 7 Union Academy39.95  
HAMER, Bevin 8 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 MARSHALL, Amarra 8 Bradford Preparatory34.00  
2 WILSON, Evelina 6 Union Academy34.20  
3 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy34.21  
4 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy35.03  
5 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy35.28  
TINSLEY, Eann 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 RODERICK, Ellie 6 Union Day35.43  
2 SALAS, Anna 8 Union Day35.89  
3 FAILE, Allyson 8 Union Academy36.50  
4 PHIFER, Chase 6 Union Academy36.68  
5 DEMERS, Elizabeth 6 Union Academy42.22  
GARCIA, Juliana 7 Union AcademyNT  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SAIN, Ada 6 Lincoln Charter (Lincolnton)33.17  
2 LEMMERS, Hailey 7 Lincoln Charter (Lincolnton)34.26  
3 SHAMPO, Abigail 8 Lincoln Charter (Lincolnton)34.71  
4 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton)34.97  
5 PLEASANT, Eva 7 Lincoln Charter (Lincolnton)41.61  
6 HILL, Zoe 6 Union Day47.96  


#4 Boys 400 Meters

Start Lists

Section 1 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 PRUITT, Preston 8 Bradford Preparatory
2 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory
3 KONTOS, Elias 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 HOLMAN, Robert 8 Bradford Preparatory
5 WAITS, Romejo 8 Bradford Preparatory
6 HOUSTON, Carter 7 Bradford Preparatory

Section 2 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 SELF, Dayton 8 Bradford Preparatory
2 VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 MITCHELL, Noah 8 Union Academy
4 KONTOS, Niko 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 MILLS, Trevor 6 Union Academy
6 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy

Section 3 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 SENIOR, Brandon 7 Union Academy
2 BRUCE, Luke 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 LEON, John 8 Union Academy
4 GARGAGLIANO, Eli 7 Bradford Preparatory
5 ROBISON, Pete 8 Union Academy
6 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy

Section 4 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 HIGHTOWER, James 8 Union Academy
2 FOMEN, Ayden 6 Union Academy
3 FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy
6 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy

Section 5 of 5

Lane Athlete Yr. Team
2 ISENHOUR, Mason 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 WERNER, Coby 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 EVANS, Mitchell 7 Bradford Preparatory
6 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 HOLMAN, Robert 8 Bradford Preparatory 1:03.89 6 1 (1)
2 PRUITT, Preston 8 Bradford Preparatory 1:04.28 4 1 (2)
3 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory 1:04.48 3 1 (3)
4 MITCHELL, Noah 8 Union Academy 1:08.48 2 2 (1)
5 WAITS, Romejo 8 Bradford Preparatory 1:08.69   1 (4)
6 EVANS, Mitchell 7 Bradford Preparatory 1:08.79   5 (1)
7 KONTOS, Elias 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:09.00 1 1 (5)
8 HOUSTON, Carter 7 Bradford Preparatory 1:12.04   1 (6)
9 SELF, Dayton 8 Bradford Preparatory 1:12.63   2 (2)
10 KONTOS, Niko 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:14.15   2 (3)
11 LEON, John 8 Union Academy 1:14.32   3 (1)
12 SENIOR, Brandon 7 Union Academy 1:15.74   3 (2)
13 MILLS, Trevor 6 Union Academy 1:15.94   2 (4)
14 GARGAGLIANO, Eli 7 Bradford Preparatory 1:18.49   3 (3)
15 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy 1:19.70   2 (5)
16 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:20.33   5 (2)
17 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:20.37   4 (1)
18 HIGHTOWER, James 8 Union Academy 1:21.62   4 (2)
19 BRUCE, Luke 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:21.69   3 (4)
20 FOMEN, Ayden 6 Union Academy 1:22.56   4 (3)
21 ROBISON, Pete 8 Union Academy 1:25.11   3 (5)
22 ISENHOUR, Mason 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:26.11   5 (3)
23 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy 1:26.92   4 (4)
24 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy 1:27.20   4 (5)
25 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy 1:28.37   3 (6)
VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
WERNER, Coby 6 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 HOLMAN, Robert 8 Bradford Preparatory1:03.89 6
2 PRUITT, Preston 8 Bradford Preparatory1:04.28 4
3 FELDER, Wilson 8 Bradford Preparatory1:04.48 3
4 WAITS, Romejo 8 Bradford Preparatory1:08.69  
5 KONTOS, Elias 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:09.00 1
6 HOUSTON, Carter 7 Bradford Preparatory1:12.04  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 MITCHELL, Noah 8 Union Academy1:08.48 2
2 SELF, Dayton 8 Bradford Preparatory1:12.63  
3 KONTOS, Niko 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:14.15  
4 MILLS, Trevor 6 Union Academy1:15.94  
5 ZACARIAS VAZQUEZ, Mark 8 Union Academy1:19.70  
VINSON, Liam 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LEON, John 8 Union Academy1:14.32  
2 SENIOR, Brandon 7 Union Academy1:15.74  
3 GARGAGLIANO, Eli 7 Bradford Preparatory1:18.49  
4 BRUCE, Luke 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:21.69  
5 ROBISON, Pete 8 Union Academy1:25.11  
6 FRESHLY, Aiden 6 Union Academy1:28.37  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 BRAY, Cade 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:20.37  
2 HIGHTOWER, James 8 Union Academy1:21.62  
3 FOMEN, Ayden 6 Union Academy1:22.56  
4 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy1:26.92  
5 HIGHTOWER, Jack 6 Union Academy1:27.20  
FRAZIER, Hayden 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 EVANS, Mitchell 7 Bradford Preparatory1:08.79  
2 JOHNSTON, Lucas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)1:20.33  
3 ISENHOUR, Mason 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:26.11  
WERNER, Coby 6 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  
DEMERS, Houston 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


#3 Girls 400 Meters

Start Lists

Section 1 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 BRODT, Skyler 7 Union Academy
2 CASHWELL, Amarra 6 Bradford Preparatory
3 RADIN, Hailey 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 RAYMOND, Riley 7 Bradford Preparatory
5 SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 LABENSON, Sydney 8 Bradford Preparatory

Section 2 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy
2 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy
3 SWICEGOOD, Sofia 8 Bradford Preparatory
4 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy
5 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory
6 HINDSMAN LUCKEY, Avyn 7 Bradford Preparatory

Section 3 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy
2 SHINE, Marianna 7 Union Academy
3 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy
5 WILSON, Evelina 6 Union Academy
6 GARCIA, Juliana 7 Union Academy

Section 4 of 5

Lane Athlete Yr. Team
1 FAILE, Allyson 8 Union Academy
2 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 PHIFER, Chase 6 Union Academy
4 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy
5 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory

Section 5 of 5

Lane Athlete Yr. Team
2 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
3 MITCHELL, Bella 8 Union Academy
4 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 RODERICK, Ellie 6 Union Day

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts HPL
1 CASHWELL, Amarra 6 Bradford Preparatory 1:07.81 6 1 (1)
2 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy 1:13.86 4 2 (1)
3 RADIN, Hailey 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:14.20 3 1 (2)
4 SHINE, Marianna 7 Union Academy 1:14.91 2 3 (1)
5 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory 1:16.70 1 4 (1)
6 BRODT, Skyler 7 Union Academy 1:17.43   1 (3)
7 SWICEGOOD, Sofia 8 Bradford Preparatory 1:18.33   2 (2)
8 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy 1:19.57   2 (3)
9 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy 1:19.93   2 (4)
10 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory 1:20.46   2 (5)
11 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy 1:20.63   3 (2)
12 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:21.41   5 (1)
13 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy 1:21.95   3 (3)
14 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:22.34   3 (4)
15 LABENSON, Sydney 8 Bradford Preparatory 1:22.43   1 (4)
16 HINDSMAN LUCKEY, Avyn 7 Bradford Preparatory 1:23.00   2 (6)
17 MITCHELL, Bella 8 Union Academy 1:23.09   5 (2)
18 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:25.15   5 (3)
19 RODERICK, Ellie 6 Union Day 1:25.24   5 (4)
20 WILSON, Evelina 6 Union Academy 1:26.28   3 (5)
21 PHIFER, Chase 6 Union Academy 1:26.36   4 (2)
22 FAILE, Allyson 8 Union Academy 1:26.95   4 (3)
23 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy 1:29.17   4 (4)
24 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:33.63   4 (5)
25 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 1:45.81   4 (6)
RAYMOND, Riley 7 Bradford Preparatory NT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton) NT  
GARCIA, Juliana 7 Union Academy NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 CASHWELL, Amarra 6 Bradford Preparatory1:07.81 6
2 RADIN, Hailey 8 Lincoln Charter (Lincolnton)1:14.20 3
3 BRODT, Skyler 7 Union Academy1:17.43  
4 LABENSON, Sydney 8 Bradford Preparatory1:22.43  
RAYMOND, Riley 7 Bradford PreparatoryNT  
SWAIN, Anna 7 Lincoln Charter (Lincolnton)NT  


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 WERYZYNSKI, Victoria 7 Union Academy1:13.86 4
2 SWICEGOOD, Sofia 8 Bradford Preparatory1:18.33  
3 CRAIG, Isabelle 6 Union Academy1:19.57  
4 MCMURRAY, Marissa 8 Union Academy1:19.93  
5 CLARK, Peyton 8 Bradford Preparatory1:20.46  
6 HINDSMAN LUCKEY, Avyn 7 Bradford Preparatory1:23.00  


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 SHINE, Marianna 7 Union Academy1:14.91 2
2 MCCROREY, Taylor 7 Union Academy1:20.63  
3 MEKUS, Aubrey 8 Union Academy1:21.95  
4 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:22.34  
5 WILSON, Evelina 6 Union Academy1:26.28  
GARCIA, Juliana 7 Union AcademyNT  


Finals Section: 4

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 STEWART, Marlee 7 Bradford Preparatory1:16.70 1
2 PHIFER, Chase 6 Union Academy1:26.36  
3 FAILE, Allyson 8 Union Academy1:26.95  
4 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy1:29.17  
5 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton)1:33.63  
6 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton)1:45.81  


Finals Section: 5

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton)1:21.41  
2 MITCHELL, Bella 8 Union Academy1:23.09  
3 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)1:25.15  
4 RODERICK, Ellie 6 Union Day1:25.24  


#12 Boys 800 Meters

Start Lists

Lane Athlete Yr. Team
1 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory
2 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory
3 COSTNER, Wriston 6 Union Day
4 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory
5 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory
7 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy
8 MILLS, Trevor 6 Union Academy
9 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
10 JONES, Luke 8 Union Day
11 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
12 GARGAGLIANO, Eli 7 Bradford Preparatory
13 DAWSON, Logan 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
14 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
15 BIEBER, James 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
16 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
17 WERNER, Coby 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
18 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory 2:32.99 6
2 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory 2:46.00 4
3 JONES, Luke 8 Union Day 2:47.29 3
4 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory 2:48.76 2
5 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 2:49.45 1
6 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 2:59.03  
7 COSTNER, Wriston 6 Union Day 3:03.34  
8 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory 3:03.38  
9 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:13.83  
10 MILLS, Trevor 6 Union Academy 3:16.43  
11 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:28.38  
12 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:28.97  
13 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy 3:30.18  
14 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:34.88  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory2:32.99 6
2 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory2:46.00 4
3 JONES, Luke 8 Union Day2:47.29 3
4 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory2:48.76 2
5 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)2:49.45 1
6 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)2:59.03  
7 COSTNER, Wriston 6 Union Day3:03.34  
8 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory3:03.38  
9 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton)3:13.83  
10 MILLS, Trevor 6 Union Academy3:16.43  
11 POTEAT, Levi 7 Lincoln Charter (Lincolnton)3:28.38  
12 JACOB, Matthew 6 Lincoln Charter (Lincolnton)3:28.97  
13 YOUNG, Wyatt 7 Union Academy3:30.18  
14 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton)3:34.88  


#11 Girls 800 Meters

Start Lists

Lane Athlete Yr. Team
1 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
2 COX, Leah 6 Union Academy
3 GRUBE, Kate 7 Union Academy
4 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory
5 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy
6 PAYNE, Sloane 6 Union Academy
7 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
8 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton)
9 BAUCOM, Kylie 7 Bradford Preparatory
10 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy
11 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
12 MITCHELL, Bella 8 Union Academy
13 ENGLISH, Alex 7 Union Academy
14 LEON, Ana 6 Union Academy
15 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 BAUCOM, Kylie 7 Bradford Preparatory 2:41.37 6
2 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory 2:42.94 4
3 LEON, Ana 6 Union Academy 2:57.45 3
4 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy 3:12.82 2
5 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:14.09 1
6 COX, Leah 6 Union Academy 3:14.24  
7 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy 3:19.88  
8 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:22.43  
9 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:22.59  
10 GRUBE, Kate 7 Union Academy 3:28.02  
11 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton) 3:29.84  
12 PAYNE, Sloane 6 Union Academy 3:32.95  
13 MITCHELL, Bella 8 Union Academy 3:33.19  
14 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 4:05.89  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 BAUCOM, Kylie 7 Bradford Preparatory2:41.37 6
2 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory2:42.94 4
3 LEON, Ana 6 Union Academy2:57.45 3
4 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy3:12.82 2
5 REEB, Lorelai 7 Lincoln Charter (Lincolnton)3:14.09 1
6 COX, Leah 6 Union Academy3:14.24  
7 HEMBREE, Katelyn 7 Union Academy3:19.88  
8 SZYMANSKI, Kylie 7 Lincoln Charter (Lincolnton)3:22.43  
9 BOHEN, Carson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)3:22.59  
10 GRUBE, Kate 7 Union Academy3:28.02  
11 PORTIS, Eila 6 Lincoln Charter (Lincolnton)3:29.84  
12 PAYNE, Sloane 6 Union Academy3:32.95  
13 MITCHELL, Bella 8 Union Academy3:33.19  
14 BUCHANAN, Haley 8 Lincoln Charter (Lincolnton)4:05.89  


#6 Boys 1600 Meters

Start Lists

Lane Athlete Yr. Team
1 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory
2 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory
3 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
5 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
6 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)
7 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory
8 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory 5:35.78 6
2 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory 5:44.08 4
3 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 5:45.40 3
4 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory 6:00.14 2
5 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 6:33.54 1
6 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory 6:34.24  
7 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 6:43.68  
8 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 7:26.02  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 LANDRUM, Justin 8 Bradford Preparatory5:35.78 6
2 PARKER, Gage 7 Bradford Preparatory5:44.08 4
3 PERRY, Bryson 8 Lincoln Charter (Lincolnton)5:45.40 3
4 ALDRICH, Oliver 7 Bradford Preparatory6:00.14 2
5 NADRA, Nicolas 8 Lincoln Charter (Lincolnton)6:33.54 1
6 HALFMAN, Landon 6 Bradford Preparatory6:34.24  
7 GUFFEY, Adam 8 Lincoln Charter (Lincolnton)6:43.68  
8 SHERRILL, Colin 7 Lincoln Charter (Lincolnton)7:26.02  


#5 Girls 1600 Meters

Start Lists

Lane Athlete Yr. Team
1 BAUCOM, Kylie 7 Bradford Preparatory
2 LEON, Ana 6 Union Academy
3 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
4 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory
5 COX, Leah 6 Union Academy
6 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy
7 LEFLER, Eliza 7 Lincoln Charter (Lincolnton)
8 CHAMPION, Sophia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)

Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Pts
1 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory 5:57.82 6
2 CHAMPION, Sophia 8 Lincoln Charter (Lincolnton) 6:14.25 4
3 LEON, Ana 6 Union Academy 6:23.17 3
4 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 6:49.50 2
5 COX, Leah 6 Union Academy 6:52.57 1
6 LEFLER, Eliza 7 Lincoln Charter (Lincolnton) 7:08.40  
7 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy 7:10.25  
BAUCOM, Kylie 7 Bradford Preparatory NT  

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Pts
1 ASHCRAFT, McKenzie 7 Bradford Preparatory5:57.82 6
2 CHAMPION, Sophia 8 Lincoln Charter (Lincolnton)6:14.25 4
3 LEON, Ana 6 Union Academy6:23.17 3
4 REEB, Lillian 7 Lincoln Charter (Lincolnton)6:49.50 2
5 COX, Leah 6 Union Academy6:52.57 1
6 LEFLER, Eliza 7 Lincoln Charter (Lincolnton)7:08.40  
7 RODRIGUEZ, Cristabel 6 Union Academy7:10.25  
BAUCOM, Kylie 7 Bradford PreparatoryNT  


#8 Boys 4 x 100m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
1 Lincoln Charter (Lincolnton) B
2 Lincoln Charter (Lincolnton) A
3 Bradford Preparatory A
4 Union Academy A
5 Union Day A

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 55.94 6
2 Union Day A 1:03.29 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) B 1:05.69 2
Bradford Preparatory A DQ  
Lincoln Charter (Lincolnton) A DQ  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 55.94 6
2 Union Day A 1:03.29 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) B 1:05.69 2
Bradford Preparatory A DQ  
Lincoln Charter (Lincolnton) A DQ  


#7 Girls 4 x 100m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
2 Lincoln Charter (Lincolnton) A
3 Union Academy A
4 Bradford Preparatory A
5 Lincoln Charter (Lincolnton) B

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 56.72 6
2 Bradford Preparatory A 57.94 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 1:01.77 2
4 Lincoln Charter (Lincolnton) B 1:07.62  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 56.72 6
2 Bradford Preparatory A 57.94 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 1:01.77 2
4 Lincoln Charter (Lincolnton) B 1:07.62  


#2 Boys 4 x 200m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
2 Lincoln Charter (Lincolnton) B
3 Bradford Preparatory A
4 Union Academy A
5 Lincoln Charter (Lincolnton) A

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 1:48.85 6
2 Union Academy A 1:57.95 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 2:03.52 2
Lincoln Charter (Lincolnton) B DQ  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 1:48.85 6
2 Union Academy A 1:57.95 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 2:03.52 2
Lincoln Charter (Lincolnton) B DQ  


#1 Girls 4 x 200m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
2 Lincoln Charter (Lincolnton) B
3 Union Academy A
4 Bradford Preparatory A
5 Lincoln Charter (Lincolnton) A

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 1:57.13 6
2 Union Academy A 2:02.36 4
Lincoln Charter (Lincolnton) A DQ  
Lincoln Charter (Lincolnton) B DQ  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 1:57.13 6
2 Union Academy A 2:02.36 4
Lincoln Charter (Lincolnton) A DQ  
Lincoln Charter (Lincolnton) B DQ  


#16 Boys 4 x 400m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
1 Bradford Preparatory B
2 Lincoln Charter (Lincolnton) A
3 Bradford Preparatory A
4 Union Academy A
5 Lincoln Charter (Lincolnton) B

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 4:11.13 6
2 Union Academy A 4:13.84 4
3 Bradford Preparatory B 4:42.49  
4 Lincoln Charter (Lincolnton) A 4:58.47 2
5 Lincoln Charter (Lincolnton) B 5:06.44  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Bradford Preparatory A 4:11.13 6
2 Union Academy A 4:13.84 4
3 Bradford Preparatory B 4:42.49  
4 Lincoln Charter (Lincolnton) A 4:58.47 2
5 Lincoln Charter (Lincolnton) B 5:06.44  


#15 Girls 4 x 400m Relay

Start Lists

Lane Team Squad
1 Lincoln Charter (Lincolnton) B
2 Lincoln Charter (Lincolnton) A
3 Union Academy A
4 Bradford Preparatory A
5 Bradford Preparatory B

Results

Finals

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 4:45.89 6
2 Bradford Preparatory A 4:50.16 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 5:28.58 2
4 Lincoln Charter (Lincolnton) B 5:43.59  

Finals Section: 1

PL Team Squad Time Pts
1 Union Academy A 4:45.89 6
2 Bradford Preparatory A 4:50.16 4
3 Lincoln Charter (Lincolnton) A 5:28.58 2
4 Lincoln Charter (Lincolnton) B 5:43.59