#3 Men's 110m Hurdles (7th Grade Boys) Start List
7SQ |
IESA Qual 7th |
18.14 |
7th Boys |
8SQ |
IESA Qual 8th |
16.74 |
8th Boys |
Finals
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
JOHNSON, Connor |
Grayslake |
18.94 |
2 |
KILLAM, Cameron |
McHenry Parkland |
18.40 |
3 |
HALLIN, Brody |
McHenry MS |
17.94 |
4 |
HUNTER, Mark |
Lake Villa Palombi |
17.50 |
5 |
SPLITT, Kyle |
Ingleside Big Hollow |
17.73 |
6 |
PRZESLAKOWSKI, Diego |
Lake Villa Palombi |
18.50 |
7 |
MARQUEZ, Teo |
Round Lake Magee |
18.80 |
8 |
ROCKWELL, Tristan |
Richmond Nippersink |
19.07 |
Heat 1 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
Note |
2 |
SWANSON, Jake |
Ingleside Gavin South |
20.80 |
|
3 |
BESHEL, Jacob |
Grayslake |
19.90 |
|
4 |
SPLITT, Kyle |
Ingleside Big Hollow |
17.90 |
|
5 |
JOHNSON, Connor |
Grayslake |
18.50 |
|
6 |
NICK, Joseph |
Richmond Nippersink |
20.10 |
|
7 |
PLEVA, Owen |
McHenry MS |
21.00 |
|
Heat 2 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
Note |
2 |
POPOOLA, Jay |
Antioch |
20.60 |
|
3 |
TINSLEY, Luke |
Johnsburg JHS |
19.80 |
|
4 |
PRZESLAKOWSKI, Diego |
Lake Villa Palombi |
17.90 |
|
5 |
MARQUEZ, Teo |
Round Lake Magee |
18.70 |
|
6 |
TEJEDA, Luis |
Round Lake MS |
20.20 |
|
7 |
ZUBOR, Justin |
Ingleside Gavin South |
21.00 |
|
Heat 3 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
Note |
2 |
ACOSTA, Alfredo |
Round Lake MS |
20.50 |
|
3 |
DEWEY, Tyson |
Antioch |
19.80 |
|
4 |
HALLIN, Brody |
McHenry MS |
17.90 |
|
5 |
KILLAM, Cameron |
McHenry Parkland |
19.10 |
|
6 |
ACOSTA, Juny |
Round Lake Park |
20.50 |
|
7 |
MARYNEVYCH, Marko |
Round Lake Park |
21.50 |
|
Heat 4 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
Note |
1 |
JEFFERSON, Micheal |
Round Lake Magee |
22.50 |
|
2 |
RUDNICK, Matt |
Johnsburg JHS |
20.50 |
|
3 |
ROCKWELL, Tristan |
Richmond Nippersink |
19.70 |
|
4 |
HUNTER, Mark |
Lake Villa Palombi |
17.50 |
|
5 |
ROMAN, Eric |
Ingleside Big Hollow |
19.30 |
|
6 |
MURRIE, Gavin |
Lindenhurst Millburn MS |
20.50 |
|
7 |
CELLUCCI, Kevin |
Lindenhurst Millburn MS |
21.60 |
|