Grayslake IESA SectionalGrayslake, IL
5/14/2016

Men

Event Start List Results
20 Boys 100 Meters (7th grade) Start List Results
21 Boys 100 Meters (8th grade) Start List Results
30 Boys 200 Meters (7th grade) Start List Results
31 Boys 200 Meters (8th grade) Start List Results
28 Boys 400 Meters (7th grade) Start List Results
29 Boys 400 Meters (8th grade) Start List Results
32 Boys 800 Meters (7th grade) Start List Results
33 Boys 800 Meters (8th grade) Start List Results
22 Boys 1600 Meters (7th grade) Start List Results
23 Boys 1600 Meters (8th grade) Start List Results
18 Boys 110m Hurdle (7th grade) Start List Results
19 Boys 110m Hurdle (8th grade) Start List Results
26 Boys 4 x 100m Relay (7th grade) Start List Results
27 Boys 4 x 100m Relay (8th grade) Start List Results
24 Boys 4 x 200m Relay (7th grade) Start List Results
25 Boys 4 x 200m Relay (8th grade) Start List Results
34 Boys 4 x 400m Relay (7th grade) Start List Results
35 Boys 4 x 400m Relay (8th grade) Start List Results
103 Boys High Jump (7th grade) Start List Results
190 Boys High Jump (8th grade) Start List Results
80 Boys Long Jump (7th grade) Start List Results
130 Boys Long Jump (8th grade) Start List Results
90 Boys Shot Put (7th grade) Start List Results
150 Boys Shot Put (8th grade) Start List Results
109 Boys Discus (7th grade) Start List Results
160 Boys Discus (8th grade) Start List Results

Women

Event Start List Results
3 Girls 100 Meters (7th grade) Start List Results
4 Girls 100 Meters (8th grade) Start List Results
12 Girls 200 Meters (7th grade) Start List Results
13 Girls 200 Meters (8th grade) Start List Results
10 Girls 400 Meters (7th grade) Start List Results
11 Girls 400 Meters (8th grade) Start List Results
14 Girls 800 Meters (7th grade) Start List Results
15 Girls 800 Meters (8th grade) Start List Results
5 Girls 1600 Meters (7th grade) Start List Results
6 Girls 1600 Meters (8th grade) Start List Results
1 Girls 100m Hurdle (7th grade) Start List Results
2 Girls 100m Hurdle (8th grade) Start List Results
50 Girls 4 x 100m Relay (7th grade) Start List Results
53 Girls 4 x 100m Relay (8th grade) Start List Results
7 Girls 4 x 200m Relay (7th grade) Start List Results
8 Girls 4 x 200m Relay (8th grade) Start List Results
16 Girls 4 x 400m Relay (7th grade) Start List Results
17 Girls 4 x 400m Relay (8th grade) Start List Results
280 Girls High Jump (7th grade) Start List Results
340 Girls High Jump (8th grade) Start List Results
410 Girls Pole Vault (7th grade) Start List Results
210 Girls Long Jump (7th grade) Start List Results
360 Girls Long Jump (8th grade) Start List Results
290 Girls Shot Put (7th grade) Start List Results
350 Girls Shot Put (8th grade) Start List Results
300 Girls Discus (7th grade) Start List Results
380 Girls Discus (8th grade) Start List Results

7th grade Female Teams

PL Team Code Pts
1 Hawthorn North HWNO 61.5
2 Hawthorn South HWSO 56
3 Grayslake GRAY 52
4 Woodland GNWD 31
5 Viking GRVK 28
6 Deer Path LFDP 20
7 Green Oaks Oak Grove GOOG 16
7 Carl Sandburg MNCS 16
9 West Oak MUWO 14
10 Fremont MUFR 9
11 Zion Central ZICN 8
12 Beach Park BEPK 7.5

7th grade Male Teams

PL Team Code Pts
1 Hawthorn South HWSO 78
2 Carl Sandburg MNCS 63
3 Green Oaks Oak Grove GOOG 44
4 Viking GRVK 39
5 West Oak MUWO 34
6 Hawthorn North HWNO 33
7 Deer Path LFDP 16
7 Woodland GNWD 16
9 Fremont MUFR 9
9 Grayslake GRAY 9

8th grade Female Teams

PL Team Code Pts
1 Deer Path LFDP 43
2 Grayslake GRAY 39
3 Hawthorn South HWSO 25
3 Viking GRVK 25
5 Fremont MUFR 22
5 Woodland GNWD 22
7 Hawthorn North HWNO 20
8 Carl Sandburg MNCS 10
9 Beach Park BEPK 8
10 West Oak MUWO 3

8th grade Male Teams

PL Team Code Pts
1 Carl Sandburg MNCS 66
2 Hawthorn South HWSO 57
3 Woodland GNWD 42
4 Hawthorn North HWNO 41
5 Fremont MUFR 26
6 Grayslake GRAY 15
7 Deer Path LFDP 11
8 Zion Central ZICN 10
9 Viking GRVK 9
10 Daniel Wright LNDW 6
11 Beach Park BEPK 4
12 Green Oaks Oak Grove GOOG 2