Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
3 | FATIZZI, Cameron | JR | International Community | NT | |
4 | BURKE, Nicolas | JR | Lake Howell | NT | |
5 | MONTGOMERY, Malachi | JR | Winter Springs | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | COLON, Jacob | FR | Faith Christian | 1:07.34 | Satellite HS Scorpion Invitational 2023 |
2 | MARSINGILL, Jackson | FR | Cornerstone Charter | 1:03.00 | |
3 | DAVIDSON, Daniel | FR | Mount Dora Christian | 1:01.90 | Bishop Moore - Carl Friedland Memorial Track Invite 2023 |
4 | ANDERSON, Julian | JR | First Academy (Orlando) | 58.03 | Lake Highland - Highlander Classic 2023 |
5 | AREVALO, Thomas | SO | Cornerstone Charter | 1:00.00 | |
6 | HARRINGTON, Shemar | SO | Cornerstone Charter | 1:02.82 | Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 |
7 | BETANCES, Jordan | FR | Mount Dora Christian | 1:04.31 | Freedom Developmental Track Meet 2023 |
8 | CONTRERAS, Mathias | SR | Faith Christian | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | PIERCE, Elliott | JR | First Academy (Orlando) | 56.55 | FHSAA 1A District 8 |
2 | LEWIS, Preston | SR | Lake Brantley | 55.86 | Seminole Athletic Conference Championship @ Sanford Seminole |
3 | CULVER, William | JR | Olympia | 55.54 | West Orange - Dr. Baptiste Invitational 2023 |
4 | JOHNSON, Elijah | JR | Faith Christian | 55.17 | Satellite HS Scorpion Invitational 2023 |
5 | JOHNSON, Darrion | SR | Winter Springs | 55.49 | Raymond Gaines Silverhawk Invitational 2022 |
6 | YEPES, Sebastian | SR | First Academy (Orlando) | 55.66 | 55.66 Evans Trojans Relays |
7 | EDMUNDS, Max | 8 | Cornerstone Charter | 56.19 | Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 |
8 | CEGICLSK, Chantz | SO | Lake Howell | 56.70 | SAC Freshman Sophomore Championship 2023 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | FORBES, Mason | SO | Lake Howell | 54.56 | SAC Freshman Sophomore Championship 2023 |
2 | TELUSNORD, Jamaar | SR | Olympia | 53.64 | FHSAA 4A District 9 |
3 | MILLS, Gavin | JR | Olympia | 53.50 | |
4 | IRVEN, Chase | SR | Mainland | 53.07 | East Coast Classic |
5 | TOLBERT, Deshaun | JR | Olympia | 53.14 | |
6 | HOLT, Landon | SO | Lake Brantley | 53.56 | 53.56 Mount Dora Christian Invitational Meet #1 |
7 | SCHROEDER, Jack | JR | Lake Howell | 54.00 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
8 | ROBERTS, Jaiden | SO | Winter Springs | 54.61 | SAC Freshman Sophomore Championship 2023 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MCFARLAND, Christian | SR | Mount Dora Christian | 52.50 | |
2 | SAWYER, Seth | SR | Mainland | 51.84 | George Janan SC Invitational M |
3 | CLARK, Phillip | SR | First Academy (Orlando) | 51.46 | FHSAA 1A Region 2 |
4 | BRYANT, Isaiah | SR | Mount Dora Christian | 49.50 | |
5 | CAMARA, Logan | SR | Mainland | 51.37 | East Coast Classic |
6 | HARRIS, Andrew | SR | Lake Brantley | 51.55 | Lake Mary Invitational 2021 |
7 | DAVIS, Jadlen | JR | Lake Brantley | 52.39 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
8 | BOATRIGHT, Cameron | SR | Mainland | 53.00 |