Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | FADEN, Spencer | SR | Mount Dora Christian | 5:26.16 | Buffalo Invitational One |
2 | KEST, Kody | 8 | Faith Christian | 5:26.35 | Satellite HS Scorpion Invitational 2023 |
3 | BRISON, Brandon | SO | Lake Howell | 5:43.14 | SAC Freshman Sophomore Championship 2023 |
4 | REWIS, Corbin | FR | First Academy (Orlando) | 6:04.26 | Lake Highland - Highlander Classic 2023 |
5 | HUGILL, Dylan | JR | First Academy (Orlando) | 6:07.14 | Lake Highland - Highlander Classic 2023 |
6 | JOHNSON, Isaiah | SO | Faith Christian | 6:19.94 | Satellite HS Scorpion Invitational 2023 |
7 | MITCHELL, Logun | 7 | Cornerstone Charter | 6:25.00 | |
8 | MARINACCIO, Mattingly | JR | Cornerstone Charter | 6:30.00 | |
9 | SCOTT, Josiah | FR | Faith Christian | 6:41.89 | Freedom Developmental Track Meet 2023 |
10 | TAYLOR, Lloyd | JR | Cornerstone Charter | 6:47.56 | Cypress Creek (Orlando) Developmental Meet #1 |
11 | FATIZZI, Cameron | JR | International Community | 7:00.00 | |
12 | CUNALATA, Miguel | JR | Mount Dora Christian | NT | |
13 | MARTORANA, Elias | SO | Winter Springs | NT | |
14 | MILLER, Blaine | SR | Olympia | NT | |
15 | PENA, Armando | FR | Mount Dora Christian | NT | |
16 | PONICKI, Konrad | SR | Winter Springs | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | STEVENS, Alex | SR | Winter Springs | 4:42.09 | Lake Mary Invitational 2023 |
2 | FULLER, Jayden | SO | Lake Brantley | 4:58.04 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
3 | HENDERSON, Cole | FR | Winter Springs | 4:59.45 | SAC Freshman Sophomore Championship 2023 |
4 | FRITTS, Tyler | SO | Olympia | 5:02.00 | |
5 | SHANK, Alexander | SO | Lake Howell | 5:04.47 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
6 | DAVIS, Stephen | JR | First Academy (Orlando) | 5:06.36 | FHSAA 1A District 8 |
7 | MATHIS, Jack | SO | Mainland | 5:08.73 | East Coast Classic |
8 | BROOKS, Aiden | FR | Lake Brantley | 5:10.59 | Bishop Moore - Larry Kelly Invitational 2023 |
9 | VERDU, Michael | SO | Lake Howell | 5:19.67 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
10 | FADEN, Carter | SO | Mount Dora Christian | 5:21.63 | Buffalo Invitational One |
11 | GAO, Joseph | SO | Lake Howell | 5:21.66 | Sanford - Seminole Invitational 2023 |
12 | STAHLL, Trenton | SR | Lake Brantley | 5:21.70 | FHSAA 4A District 3 |
13 | RODRIQUES, Andres | SO | Mainland | 5:22.61 | DeLand Tri-Meet |
14 | ROSE, Seth | JR | Mainland | 5:23.31 | Spruce Creek Developmental meet |
15 | PHILBIN, Liam | SR | First Academy (Orlando) | 5:25.40 | Cypress Creek (Orlando) Pre-Season Meet |