Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | VERDI, Kyle | SR | West Port | 1:57.00 | |
2 | WILLIAMS, Certain | JR | West Port | 2:00.00 | |
3 | HAYWARD, Simeon | JR | IMG Academy | 2:00.05 | Dunbar Tigers Guy Thomas Memorial Classic |
4 | DIAZ, Eduardo | SR | West Port | 2:04.02 | Buffalo Invitational Presented by the Villages |
5 | JONES, Ryan | JR | Menendez | 2:04.49 | Pedro Menendez Falcon Friday |
6 | SUAREZ, Armando | JR | North Broward Prep | 2:04.83 | Calvary Christian FtL Var Open 1 |
7 | BOWMAN, Cole | SR | Mainland | 2:06.43 | East Coast Classic |
8 | GAZZOLI, Andrew | JR | Father Lopez | 2:06.47 | The RunMatanzas T&F Invitational 2022 |
9 | LUBBE, Klellan | JR | Seabreeze | 2:07.97 | Larry Kelly Invite |
10 | COBB, Dean | SR | Spruce Creek | 2:08.63 | Tiger Invitational |
11 | SARDELLA, Ian | SR | Edgewood | 2:08.68 | Astronaut Invitational |
12 | FERULLO, Aden | FR | Spruce Creek | 2:09.37 | Tiger Invitational |
13 | MOORE, Jerel | JR | Spruce Creek | 2:09.43 | East Coast Classic |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CORLEY, Nathan | SO | Edgewood | 2:09.91 | Astronaut Invitational |
2 | WELLS, Lucas | FR | Seminole (Sanford) | 2:10.00 | |
3 | JOHNSON, Corey | SO | University (OC) | 2:10.54 | Volusia/Flagler Fr/So Meet |
4 | SANDERS, Christian | SR | Seminole (Sanford) | 2:11.41 | George Janan SC Invitational M |
5 | LANDEN, David | SR | IMG Academy | 2:12.44 | Spring Break Invitational at IMG |
6 | JOHNSON, Maurice | JR | Eastside | 2:13.04 | FHSAA 2A District 5 |
7 | BREWER, Dylan | SR | Spruce Creek | 2:13.93 | Tiger Invitational |
8 | SHERMAN, Barry | SR | Atlantic (PO) | 2:14.74 | Kowboy Invitational |
9 | TETERS, Jay | JR | Seabreeze | 2:15.22 | Larry Kelly Invite |
10 | SINCLAIR, Stephan | JR | Olympia | 2:15.97 | FHSAA 4A District 9 |
11 | ALBERS, Brandon | SR | Olympia | 2:16.31 | Tiger Invitational |
12 | GOLDER, Kaden | JR | Mainland | 2:17.54 | George Janan SC Invitational M |
13 | HERNDON, Hayden | SO | Seabreeze | 2:18.07 | Silverhawk Open 2021 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | GAZZOLI, Matthew | FR | Father Lopez | 2:18.87 | Deltona Dash |
2 | MINARCHIK, Adam | JR | Mainland | 2:19.75 | Spruce Creek Elite Invitational |
3 | SCHULZ, Andreas | JR | University (OC) | 2:21.45 | Bear Classic / True Team Championships |
4 | PENNA, Chase | JR | University (OC) | 2:22.24 | Spruce Creek George Janan Invitational |
5 | KORPHAGE, Michael | SO | Menendez | 2:23.84 | The RunMatanzas T&F Invitational 2022 |
6 | ARUL, Aadarsh | FR | Seminole (Sanford) | 2:25.00 | |
7 | MILLER, Tyler | SO | Seabreeze | 2:26.54 | Volusia Freshmen/Sophomore Meet |
8 | ROMERO, Daniel | SR | University (OC) | 2:27.73 | Deltona Dash |
9 | ROEDER, Aiden | FR | Olympia | 2:30.60 | Windermere Meet of Champions Classic 2022 |
10 | COAN, Lucas | FR | Olympia | 2:40.64 | Tiger Invitational |
11 | ZIMMERMAN, Kristian | SO | Spruce Creek | 2:41.25 | Spruce Creek Developmental Meet #1 |
12 | LAWRENCE, Spencer | SO | Menendez | 2:42.44 | Pedro Menendez Falcon Friday |
13 | FOWLER, Logan | FR | University (OC) | 2:44.24 | Deltona Dash |
14 | SUSLA, Rylan | JR | Orangewood Christian | NT | |
15 | WATSON, William | JR | Orangewood Christian | NT |