Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | MINORS, Dage | UNA | UNAT-Franklin Pierce | 1:52.00 | |
2 | WALKER, Ryan | SO | Franklin Pierce | 1:53.00 | |
3 | TELLIS, Ladarius | FR | North Florida | 1:53.13 | ASUN Indoor Track & Field Championships |
4 | D'ALEO, Jacob | FR | Embry-Riddle | 1:53.93 | Tampa Distance Classic |
5 | DACE, Myron Anthony | SO | Unattached | 1:54.00 | |
6 | RUOCCO, Christian | FR | UNAT-Daytona State College | 1:54.00 | 1:56 at UCF meet on 3%3F26 |
7 | HRUDA, Charles | FR | Embry-Riddle | 1:54.19 | Tampa Distance Classic |
8 | JONES, Mason | SR | Florida Southern | 1:55.00 | |
9 | SUMMA, Wondu | SO | Franklin Pierce | 1:55.00 | |
10 | WASHINGTON, Johnathan | UNA | Unattached | 1:55.80 | |
11 | CURTIS, Mitchell | FR | UNAT-Daytona State College | 1:56.00 | |
12 | SWEATMAN, Luke | SO | Lynn | 1:56.07 | Ansin Track & Field Invitational Track Series #1 (DII) |
13 | WAGNER, Joshua | SR | Florida Southern | NT | |
14 | CANEUS, Jaylen | FR | Florida Southern | 2:01.10 | Tampa Track Classic |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | SCHEID, Luke | FR | Flagler | 1:56.49 | Embry-Riddle Invite |
2 | CLARK, Collin | SO | Lynn | 1:56.51 | |
3 | WILLIAMS, Sam | JR | USC-Beaufort | 1:58.14 | LC Celebrational Invitational |
4 | BROOKS, Jack | FR | Embry-Riddle | 1:58.60 | |
5 | HIBBARD, William | SO | Florida Tech | 1:58.71 | UCF Knights Invite |
6 | HENDERSON, Philip | SO | Lynn | 1:59.18 | |
7 | BAKER, Tyler | Unattached | 1:59.24 | ||
8 | MIRANDA, Alex | JR | Lynn | 1:59.27 | South Florida Collegiate Challenge Championships |
9 | BROOKINS, Vincent | FR | Embry-Riddle | 1:59.30 | |
10 | DONNES, John Ross | JR | Lynn | 1:59.45 | South Florida Collegiate Challenge Championships |
11 | MCKEE, Chase | FR | Flagler | 1:59.51 | UCF Knights Invite |
12 | DANIELE, Christopher | SR | Florida Tech | 1:59.81 | UCF Knights Invite |
13 | BERQUIST, Colton | FR | Unattached | 1:59.86 | UCF Knights Invite |
14 | CLEMENTE, Jesus | FR | UNAT-Daytona State College | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HAINE, Justin | Unattached | 2:00.00 | ||
2 | BAGBY, Alex | FR | Flagler | 2:00.07 | Tampa Distance Classic |
3 | LYONS, Matt | SO | Flagler | 2:00.09 | KMS Open |
4 | DILL, Cameron | JR | Keiser | 2:00.26 | UCF Knights Invite |
5 | TRAVIESO, Jordan | FR | North Florida | 2:00.55 | Carolina Challenge |
7 | KRAUS, Logan | SO | Valdosta State | 2:01.59 | at friendly track meet in 2021 - look at 1500m time - he can do this |
8 | SILVA, Eric | JR | Lynn | 2:01.63 | Ansin Track & Field Invitational Track Series #1 (DII) |
9 | LACQUEMENT, Ian | FR | Florida College | 2:03.44 | Tampa Distance Classic |
10 | PENDER, Dalton | SO | Valdosta State | 2:03.52 | Spikes Classic |
11 | MANZELLA, Daniel | FR | Unattached | 2:07.00 | |
12 | DICKINSON, Luke | SO | Florida Southern | 2:07.41 | Tampa Distance Classic |
13 | CARRERA, Andrew | SO | Southeastern U. | 2:07.97 | UCF Knights Invite |
14 | AUGUSTYNOWSKI, Seth | FR | Florida Southern | 2:08.10 | Spruce Creek George Janan Invitational |
15 | HINSHAW, Darin | FR | Keiser | 2:09.22 | IMG Indoor-Outdoor Classic |
16 | MURRAY, Patrick | SO | Fort Valley State | 2:09.98 | 2021 Alice Coachman Invite |
17 | DELA CRUZ, Parks | Unattached | 2:10.00 | ||
18 | HARDIN, Joel | JR | Florida College | 2:12.00 | |
19 | ATKINSON, Nicholas | SO | Unattached | NT |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | KIPRONO, Titus | FR | Florida National | 2:12.82 | STU 8 Way Meet |
2 | COOK, James | JR | Florida College | 2:13.00 | |
3 | KIPKOECH, Leon | FR | Florida National | 2:13.26 | STU 8 Way Meet |
4 | RASSMUSSEN, Gage | FR | Keiser | 2:13.57 | South Florida Collegiate Challenge Meet 2 |
5 | KIPKEMBOI, Ian | FR | Florida National | 2:15.00 | |
6 | BENSLEY, Braedon | SO | Valdosta State | 2:17.73 | Blue and Gold Invite |
8 | DALE, Zachary | FR | Florida Southern | NT | |
9 | ELLENBACK, Noah | FR | Florida Southern | NT | |
10 | FLORES, Chris | FR | Valdosta State | NT | |
11 | JENNINGS, Isaac | SO | Fort Valley State | NT | |
12 | KOZIK, Mitchell | SR | Florida Southern | NT | |
13 | KWIATKOWSKI, Caden | FR | Florida Southern | NT | |
14 | MATEJKA, Cameron | FR | Lynn | NT | |
15 | PAUTIENUS, David | FR | Florida Southern | NT | |
16 | SIMPSON, James | FR | Florida Southern | NT | |
17 | THOMAS, Xavier | Beacon College | NT | ||
18 | REYES, Jonathan | FR | UNAT-Daytona State College | NT |