#11 Women's 400 Meters Start List
Start Time: 12:00 PM (Day 2)
Section 1 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
3 |
Roscoe, Sophia |
Twin Valley TC |
1:24.34 |
4 |
Levin, Anna |
Jenkintown TC |
1:22.20 |
5 |
Sharp, Kathryn |
Twin Valley TC |
1:22.30 |
6 |
Leamy, Shea |
Downingtown West TC |
NT |
Section 2 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Kimball, Ada |
Jenkintown TC |
1:22.00 |
2 |
Reece, Cassidy |
Twin Valley TC |
1:20.67 |
3 |
Byler, Alexandra |
Jenkintown TC |
1:19.22 |
4 |
Visomirski, Mia |
Jenkintown TC |
1:14.97 |
5 |
Auxter, Lily |
Jenkintown TC |
1:15.28 |
6 |
Bellew, Maeve |
Jenkintown TC |
1:20.00 |
7 |
Munson, Natalie |
Jenkintown TC |
1:21.05 |
Section 3 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Levin, Shoshana |
Jenkintown TC |
1:13.90 |
2 |
DiMaria, Kaelin |
Jenkintown TC |
1:12.42 |
3 |
Slate, Rylee |
Downingtown West TC |
1:12.00 |
4 |
Barnum, Melania |
Kennett TC |
1:11.24 |
5 |
Fuhr, Mya |
Downingtown West TC |
1:12.00 |
6 |
Martchek, Hailey |
Downingtown West TC |
1:12.14 |
7 |
Lafferty, Tanner |
Jenkintown TC |
1:12.97 |
8 |
Cline, Maisy |
Downingtown West TC |
1:14.78 |
Section 4 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Wink, Sona |
GFS TC |
1:10.50 |
2 |
Montgomery, Alexis |
Downingtown West TC |
1:10.00 |
3 |
Rogelstad, Leah |
Downingtown West TC |
1:09.98 |
4 |
Caronia, Gabriella |
WC Henderson TC |
1:09.65 |
5 |
Fielding, Hannah |
WC Henderson TC |
1:09.80 |
6 |
Gatland, Jillian |
Downingtown West TC |
1:10.00 |
7 |
Sears, Maddie |
Kennett TC |
1:10.24 |
8 |
Munson, Emily |
Jenkintown TC |
1:10.56 |
Section 5 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Arena, Elise |
Kennett TC |
1:09.24 |
2 |
Sebastian, Audrey |
Kennett TC |
1:08.24 |
3 |
Kiefel, Jocelyn |
Downingtown West TC |
1:08.00 |
4 |
Driscoll, Delaney |
Avon Grove TC |
1:07.51 |
5 |
Compher, Emma |
Downingtown West TC |
1:07.99 |
6 |
Kramer, Skye |
Upper Moreland TC |
1:08.03 |
7 |
Swanson, Melanie |
Anchor Christian TC |
1:09.00 |
8 |
Jarman, Calista |
Downingtown West TC |
1:09.45 |
Section 6 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Miller, Olivia |
Bishop Shanahan TC |
1:06.90 |
2 |
Hoffman, Hilary |
WC Henderson TC |
1:06.53 |
3 |
Weaver, Grace |
WC Henderson TC |
1:05.95 |
4 |
Alston, Jada |
Downingtown West TC |
1:05.32 |
5 |
Spoerl, Olivia |
Jenkintown TC |
1:05.78 |
6 |
Delate, Kathleen |
Bishop Shanahan TC |
1:06.04 |
7 |
Hoffritz, Julia |
Great Valley TC |
1:06.80 |
8 |
Marasco, Julia |
Downingtown West TC |
1:07.14 |
Section 7 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Chylack, Carlie |
Downingtown West TC |
1:05.21 |
2 |
Metzger, Allyson |
Unattached |
1:05.00 |
3 |
Cristinzio, Stephanie |
Great Valley TC |
1:04.42 |
4 |
Miller, Sarah Ann |
Twin Valley TC |
1:03.75 |
5 |
Henning, Lily |
Downingtown West TC |
1:04.19 |
6 |
Clark, Paige |
Avon Grove TC |
1:04.70 |
7 |
Taylor, Melanie |
Downingtown East TC |
1:05.05 |
8 |
Alvarez, Kimberly |
Kennett TC |
1:05.24 |
Section 8 of 8
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
Franco, Lauren |
WC Henderson TC |
1:01.96 |
2 |
Posh, Anna |
Twin Valley TC |
1:01.73 |
3 |
Schreiber, Sarah |
Downingtown West TC |
1:00.23 |
4 |
Lemelin, Annie |
Unattached |
58.02 |
5 |
Hayes, Samantha |
Saint Marys Area TC |
59.88 |
6 |
Weaver, Morgan |
OJR TC |
1:01.44 |
7 |
Cousin, Kaylin |
Avon Grove TC |
1:01.74 |
8 |
Ziemniak, Weronica |
WC Henderson TC |
1:03.72 |