#17 Men's 200 Meters Start List
Finals
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
SERRANO, Jaden |
Alonso |
23.09 |
2 |
MCKENZIE, Ajani |
Freedom (Tampa) |
23.03 |
3 |
ANDREWS POWLEY, Derrick |
Tampa Bay Tech |
22.72 |
4 |
ODOM WALKER, Brandon |
Tampa Bay Tech |
22.45 |
5 |
LENDE, Timothy |
King |
22.63 |
6 |
WILLIAMS, Malik |
Palmetto |
23.00 |
7 |
HARRISON, Tyreke |
Plant City |
23.05 |
8 |
ALLEN, Kaleil |
Bell Creek |
DNS |
Heat 1 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
CAPITANO, Lex |
Jesuit (Tampa) |
NT |
2 |
DAYAN, Jacob |
Robinson |
24.98 |
3 |
PAULK, Zahsir |
King |
23.85 |
4 |
HARRISON, Tyreke |
Plant City |
22.48 |
5 |
CLEOPHAT, Trexley |
Newsome |
23.80 |
6 |
WATERFORD, Eugene |
Largo |
24.96 |
7 |
BELSER, Desmond |
Riverview |
NT |
Heat 2 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
BURKES, Tyler |
Tampa Catholic |
NT |
2 |
WILLEY, Ronan |
Strawberry Crest |
25.00 |
3 |
LITTLES, Tavaras |
Plant City |
23.88 |
4 |
WILLIAMS, Malik |
Palmetto |
22.60 |
5 |
TRAMMEL, Isaac |
Newsome |
23.73 |
6 |
CORNELIUS, Clayton |
Zephyrhills |
24.96 |
7 |
WELLS, Antwan |
Armwood |
NT |
Heat 3 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
MCCAIN, Dylan |
Tampa Catholic |
NT |
2 |
ADU, Emmanuel |
Sickles |
25.03 |
3 |
FORDHAM, Jakir |
Countryside |
23.94 |
4 |
SAUNDERS, Tavion |
Palmetto |
22.70 |
5 |
COONEY, Julian |
Countryside |
23.69 |
6 |
REYNOLDS, Arkevias |
Countryside |
24.95 |
7 |
SIMMONS, Heaven |
Zephyrhills |
NT |
Heat 4 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
SCOTT, Emanuel |
Armwood |
NT |
2 |
TILLIS, Jonavon |
Wiregrass Ranch |
25.05 |
3 |
RANDALL, Deondre |
Largo |
23.96 |
4 |
EDWARDS, Montre'ye |
Vanguard (Ocala) |
22.70 |
5 |
OLORUNTUOBO, Donald |
Wharton |
23.67 |
6 |
GAY, Conner |
Osceola (Seminole) |
24.87 |
7 |
HARRISON, Robert |
Chamberlain |
NT |
Heat 5 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
ROBINSON, Lavaine |
Riverview |
NT |
2 |
BILLINGSLEY, Kade |
Freedom (Tampa) |
25.05 |
3 |
MANNING, D'Marcus |
Wharton |
24.00 |
4 |
SIMS, Nathan |
Springstead |
22.82 |
5 |
SERRANO, Jaden |
Alonso |
23.63 |
6 |
KING, Nick |
Jesuit (Tampa) |
24.85 |
7 |
ROBINSON, Kadeem |
Riverview |
NT |
Heat 6 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
PITTMAN, Darien |
East Lake |
NT |
2 |
BELZI, Jean Pierre |
Freedom (Tampa) |
25.15 |
3 |
JAMES, Keion |
East Bay |
24.04 |
4 |
KNIGHTON, Erriyon |
Hillsborough |
22.85 |
5 |
JOYCE, Antwain |
Plant City |
23.50 |
6 |
LOPEZ, Leroy |
Countryside |
24.80 |
7 |
WILLIAMS, Antonio |
Chamberlain |
NT |
Heat 7 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
CLARKE, Kimo |
Vanguard (Ocala) |
NT |
2 |
CRESSWELL, Lucas |
Osceola (Seminole) |
25.17 |
3 |
LYNN JR, Dennis |
Robinson |
24.09 |
4 |
BROWN, Jeremiah |
Tampa Bay Tech |
22.89 |
5 |
JEAN, Isaih |
Newsome |
23.42 |
6 |
ABDUL-BASIT, Daniel |
Osceola (Seminole) |
24.70 |
7 |
BROWN, Derrick |
Vanguard (Ocala) |
NT |
8 |
HOWARD, Jordan |
Vanguard (Ocala) |
NT |
Heat 8 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
CASTRO-CHALARCA, Thomas |
Sickles |
NT |
2 |
PARKS, Ricky |
Jesuit (Tampa) |
25.25 |
3 |
MORRISON, Robert |
Jesuit (Tampa) |
24.17 |
4 |
BYRD, Eric |
Wharton |
23.00 |
5 |
ALLEN, Kaleil |
Bell Creek |
23.29 |
6 |
REYNOLDS, Dontaye |
Wiregrass Ranch |
24.65 |
7 |
PIERRE, Nehemiah |
Springstead |
27.10 |
8 |
HINDS, Losbury |
Alonso |
NT |
Heat 9 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
RHYU, Geeyeol |
Freedom (Tampa) |
NT |
2 |
STAVROU, Alex |
Sickles |
25.38 |
3 |
CALAWAY, Ethan |
Strawberry Crest |
24.20 |
4 |
WILSON, Javarrius |
Zephyrhills |
23.00 |
5 |
MONT, Alejandro |
Palmetto |
23.20 |
6 |
FRIBLEY, Adrian |
Springstead |
24.50 |
7 |
HADLEY, Jai'ren |
Bell Creek |
27.00 |
8 |
NORWOOD, Aaron |
Alonso |
NT |
Heat 10 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
MANUEL, Diontray |
Tampa Catholic |
NT |
2 |
LANIER, Keontae |
Zephyrhills |
25.74 |
3 |
KELLY, Mike |
Riverview |
24.20 |
4 |
ODOM WALKER, Brandon |
Tampa Bay Tech |
23.00 |
5 |
ROBINSON, Antron |
Plant City |
23.20 |
6 |
JONES , Miles |
Strawberry Crest |
24.50 |
7 |
PETRACSEK, Connor |
East Lake |
26.98 |
8 |
BROWN, Jordan |
Hillsborough |
NT |
Heat 11 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
JACKSON, Dion |
Armwood |
NT |
2 |
VALENTIN, Colin |
Alonso |
25.82 |
3 |
JACKSON, Derrick |
Gaither |
24.21 |
4 |
LOPEZ, Matias |
Largo |
23.01 |
5 |
ROBINSON, Rictarious |
Tampa Bay Tech |
23.18 |
6 |
BIGOS, Elijah |
East Bay |
24.49 |
7 |
OGDEN, Cayman |
Springstead |
26.80 |
8 |
SELK, Liam |
Robinson |
NT |
Heat 12 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
STEWART, KJ |
Chamberlain |
NT |
2 |
EASTERLIN, Colby |
Sickles |
26.02 |
3 |
LANIER, Jimmy |
Newsome |
24.26 |
4 |
HIGGINS, Emmanuel |
Largo |
23.03 |
5 |
GREEN, DJ |
Wharton |
23.12 |
6 |
DRAYTON, Paul |
East Bay |
24.32 |
7 |
LAMBERT, Bryson |
Osceola (Seminole) |
26.29 |
8 |
MARTIN, Tyson |
Gaither |
NT |
Heat 13 of 13 Prelims
Lane |
Athlete |
Team |
Seed |
1 |
BURNETT, Robert |
Wiregrass Ranch |
NT |
2 |
SOTONWA, Ayo |
Bell Creek |
26.05 |
3 |
MCKENZIE, Ajani |
Freedom (Tampa) |
24.28 |
4 |
LENDE, Timothy |
King |
23.08 |
5 |
ANDREWS POWLEY, Derrick |
Tampa Bay Tech |
23.12 |
6 |
SAWYER, Jariyah |
Robinson |
24.32 |
7 |
FISHER, Jaden |
Bell Creek |
26.05 |
8 |
STEWART, Kahleef |
Chamberlain |
NT |