Powerhouse Athletics ShowcaseWinter Park , FL
5/4/2019

< Back

#74 Boys 100 Meters (15-16 Y.O.) Results

Finals

PL Athlete Team Time Pts HPL
1 WILLIAMS, Kevar Power House Athletics Track & 10.90 10 1 (1)
2 TURNER, Amari Speed Academy 11.12 8 1 (2)
3 SAINT-FINA, Javon Power House Athletics Track & 11.36 6 1 (3)
4 REID, Desmond Unattached 11.50   4 (1)
5 JOHN, Armani St Pete Nitro Track Club 11.54 5 1 (4)
6 BASSA, Brycen Florida Elite/Matrix 11.69 4 2 (1)
7 GOVIA, Jaydyn Florida Elite/Matrix 11.73 3 1 (5)
8 DEOKI, Ray Speed Academy 11.76 2 3 (1)
9 BROWN, Jaylen Space Coast Striders 11.80 1 2 (2)
10 LATTIMORE, Andrew St Pete Nitro Track Club 11.81   1 (6)
11 RICKERSON, Kenton Daytona Express Inc 11.89   3 (2)
12 WESTBROOK, Exavian Empire Athletics 11.95   1 (7)
13 KELLEY, Nolan E.O.T.O. ELITE 12.09   2 (3)
14 GREAVES, Da'Jon Fearless 12.29   3 (3)
15 LIVINGSTON, Cory Power House Athletics Track & 12.33   2 (4)
16 WILLIAMS, Jesiah Space Coast Striders 12.41   4 (2)
17 WILBON, Savion The Gainesville Striders Track 12.63   3 (4)
18 COAKLEY, Octavious Space Coast Striders 12.75   4 (3)
19 OXENDINE, Jameel Daytona Express Inc 12.83   2 (5)
20 WALKER, Jonathan Unattached 12.84   3 (5)
21 RYAN, Conner Unattached 12.92   3 (6)
22 JOHNSON, Kohbrick Peak Performance Track Club (P 13.12   4 (4)
23 WEATHERSBY, Chontre Power House Athletics Track & 13.14   4 (5)
24 GREEN JR, Jordan St Pete Nitro Track Club 13.33   2 (6)
25 DIXON, Seth Red Sea Running Club 14.55   4 (6)
GIBSON, Brandon Power House Athletics Track & DNS  
HOLMES, Xavier Space Coast Striders DNS  
JOHNSON, David Empire Athletics DNS  
LANG, Deshawn Peak Performance Track Club (P DNS  
PUTNAM, Noah Unattached DNS  
CURRY, Larry Power House Athletics Track & DNS  
JOHNSON-MACK, Gianni East Orlando Track Club DNS  
FIGUEROA III, Manuel Unattached DNS  
PEREZ, Carlos Eastside Xpress DNS  

Finals Section: 1

HPL Athlete Team Time Pts
1 WILLIAMS, Kevar Power House Athletics Track &10.90 10
2 TURNER, Amari Speed Academy11.12 8
3 SAINT-FINA, Javon Power House Athletics Track &11.36 6
4 JOHN, Armani St Pete Nitro Track Club11.54 5
5 GOVIA, Jaydyn Florida Elite/Matrix11.73 3
6 LATTIMORE, Andrew St Pete Nitro Track Club11.81  
7 WESTBROOK, Exavian Empire Athletics11.95  
GIBSON, Brandon Power House Athletics Track &DNS  


Finals Section: 2

HPL Athlete Team Time Pts
1 BASSA, Brycen Florida Elite/Matrix11.69 4
2 BROWN, Jaylen Space Coast Striders11.80 1
3 KELLEY, Nolan E.O.T.O. ELITE12.09  
4 LIVINGSTON, Cory Power House Athletics Track &12.33  
5 OXENDINE, Jameel Daytona Express Inc12.83  
6 GREEN JR, Jordan St Pete Nitro Track Club13.33  
HOLMES, Xavier Space Coast StridersDNS  
JOHNSON, David Empire AthleticsDNS  


Finals Section: 3

HPL Athlete Team Time Pts
1 DEOKI, Ray Speed Academy11.76 2
2 RICKERSON, Kenton Daytona Express Inc11.89  
3 GREAVES, Da'Jon Fearless12.29  
4 WILBON, Savion The Gainesville Striders Track12.63  
5 WALKER, Jonathan Unattached12.84  
6 RYAN, Conner Unattached12.92  
LANG, Deshawn Peak Performance Track Club (PDNS  
PUTNAM, Noah UnattachedDNS  


Finals Section: 4

HPL Athlete Team Time Pts
1 REID, Desmond Unattached11.50  
2 WILLIAMS, Jesiah Space Coast Striders12.41  
3 COAKLEY, Octavious Space Coast Striders12.75  
4 JOHNSON, Kohbrick Peak Performance Track Club (P13.12  
5 WEATHERSBY, Chontre Power House Athletics Track &13.14  
6 DIXON, Seth Red Sea Running Club14.55  
CURRY, Larry Power House Athletics Track &DNS  


Finals Section: 5

HPL Athlete Team Time Pts
JOHNSON-MACK, Gianni East Orlando Track ClubDNS  
FIGUEROA III, Manuel UnattachedDNS  
PEREZ, Carlos Eastside XpressDNS